- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Aktywnie z „Zielonym Parasolem”

Stowarzyszenie ,,Zielony Parasol” zrealizowało projekt pod nazwą „Bądź aktywna/y” współfinansowany ze środków Gminy Kępno. Jego uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które poprzez ćwiczenia i taniec nie tylko pozytywnie wpłynęły na sprawność fizyczną i samopoczucie uczestników, ale okazały się skuteczną formą rozwijania kreatywności oraz wrażliwości artystycznej

Zajęcia odbywały się od początku kwietnia do końca maja 2013 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w klubokawiarni „Filiżanka”, w której nie tylko odbywały się przerwy kawowe, ale zorganizowano też podsumowanie projektu i rozdano certyfikaty jego uczestnikom.

Głównym założeniem dwumiesięcznego projektu było podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia taneczne oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Uczestniczyło w nim 16 osób chorych onkologicznie z terenu Miasta i Gminy Kępno oraz Powiatu Kępińskiego. Zajęcia taneczne prowadzone były przez instruktora Pawła Wielgosza. W ich trakcie poznano różne rodzaje tańca, takie jak swing, blues, walc angielski i wiedeński, salsa i zumba.

- Promowanie innowacyjnych metod terapii jest naszym celem i chociaż obawiałam się realizacji projektu, pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zajęciach - podkreśla Prezes Stowarzyszenia Halina Michalak. - Na zakończenie projektu biorący w nim udział wypełniali ankiety, w których zaznaczyli, że taka forma aktywności była im bardzo potrzebna, sprawiała wiele radości i przyniosła dużo satysfakcji. Jest to jedna z metod terapii, a jednocześnie mobilizacja do podejmowania kolejnych działań – zaznacza.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama