- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

ARTwarium rusza z dużym projektem

Stowarzyszenie Artwarium od maja br. przez najbliższe 9 miesięcy realizować będzie projekt: „Media – art, czyli twórczo i na wysokich falach”. Wszystko dzięki środkom unijnym otrzymanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu „Młodzież w Działaniu’

„Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, dzięki niemu młodzi ludzie mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki. Pomysł młodzieżowego stowarzyszenia znalazł się wśród 12 wniosków na skalę ogólnopolską, które otrzymały największą sumę ocen Narodowej Agencji w ramach Akcji Inicjatywy Młodzieżowe (w sumie złożono na skalę kraju 229 wniosków). Jest to Akcja dla tych, którzy chcą zmienić coś w otaczającej ich rzeczywistości i działać prospołecznie. Działanie w ramach Inicjatyw Krajowych umożliwia młodzieży aktywne włączenie się w życie społeczności lokalnej, wykorzystanie swoich pomysłów, a także szukanie własnych, samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów. Projekty inicjatyw muszą spełniać pewne kryteria, m.in.: muszą się odnosić do życia społeczności lokalnej, w której mają miejsce działania młodych ludzi. Powinny wprowadzać pozytywną zmianę w życiu lokalnej rzeczywistości, odpowiadać na potrzeby najbliższego środowiska i poprawiać jakość życia członków lokalnej społeczności. Mile widziane jest tutaj zaangażowanie i wsparcie lokalnych samorządów i organizacji. Projekt powinien być czymś nowym dla jego autorów i realizatorów oraz dla społeczności lokalnej, w której działają. Powinien pomagać w zdobywaniu nowych umiejętności i doświadczeń zarówno realizatorom, jak i odbiorcom ich działań. Zadanie powinno aktywnie i bezpośrednio włączać w działania osoby, które z różnych przyczyn (społecznych, zdrowotnych, ekonomicznych) mają mniejsze szanse – najważniejsze jest, aby ich zaangażowanie było prawdziwe i aby mogły wykazać się inicjatywą w działaniach projektowych. Wreszcie projekt powinien wspierać proces edukacji młodych ludzi oraz wzbogacać ich wiedzę o kontekst europejski/ międzynarodowy.

W planach projektu ARTwarium znajduję się m.in.: katedra muzyczna, warsztaty teatralne, warsztaty dziennikarsko – medialne w ramach funkcjonowania radia BRALIN FM, wyjazd edukacyjno – szkoleniowy do Warszawy, organizacja tematycznych koncertów i festiwalu oraz otwarcie PKK – Punktu Kreatywnych Kulturalnie. Główne działania warsztatowe nastąpią tuż po wakacjach, natomiast warsztaty dziennikarsko – medialne, funkcjonowanie PKK nastąpi już w miesiącu maju. Nie obędzie się bez ciekawych działań: produkcji słuchowisk radiowych, konfrontacji różnorodnych kultur muzycznych podczas audycji radiowych oraz wystąpień koncertowych itp. „Realizacja projektu Młodzieży w działaniu to dla Nas długo oczekiwane wyzwanie. Główną ideą warsztatu teatralnego będzie wykreowanie kilkuosobowej grupy składającej się z młodzieży, która po przejściu pewnego etapu szkoleniowego podejmie na odrębnej płaszczyźnie (niezależnie od toczących się systematycznie zajęć) próbę poprowadzenia warsztatów dla najmłodszych uczestników projektu: dzieci w wieku klas 1-3 szkół podstawowych” – zapowiada Iza Chwołka Wiceprezes ARTwarium.

Jeżeli chcesz odkryć wspólne cechy mediów oraz rządzących ich rozwojem prawidłowości. Chcesz nauczyć się zasad komunikowania masowego (medialnego), dziennikarstwa lokalnego, mediów i publiczności mediów masowych. Członkowie stowarzyszenia zapraszają do swojej ekipy. Zapisy na pozostałe warsztaty i podejmowane działania będą systematycznie ogłaszane na stronie internetowej: www.radio.bralin.pl, na profilu BRALIN FM na Facebooku oraz w lokalnej prasie oraz portalach informacyjnych. Lokalne radio podczas etapu powstawania za jeden ze swoich celów działalności, który znalazł swoje odzwierciedlenie w tworzonej ramówce rozgłośni, przyjęło promowanie i rozwój działalności muzycznej młodzieży w regionie. Stąd też podczas przeprowadzanych audycji prezenterzy w szczególności zwracają uwagę na możliwość nadawania owej twórczości. Z drugiej strony sposobność taka jest ograniczona ze względu na posiadane zasoby. Poprzez realizację projektu młodzi, uzdolnieni artyści będą mogli ukazać swoją działalność dla szerokiego grona odbiorców. Natomiast grupy dzieci i młodzieży, które dopiero chciałby zacząć swoją przygodę z muzyką będą miały większe możliwości rozwoju swojej pasji.

„Zaczynamy realizować projekt, który charakteryzuje się specyficznym podejściem, jest przygotowany, realizowany i koordynowany samodzielnie przez grupę młodych ludzi z myślą o społeczności lokalnej, w której żyją. Pewne podejmowane działania to świadomy zabieg związany z pobudzeniem aktywności i zarazem stworzeniem możliwości rozwoju posiadanego warsztatu teatralno – aktorskiego dla osób, które w zdecydowany sposób wiążą swoją przyszłość zawodową i pasje z ową tematyką. „Media – art” to dla nich możliwość indywidualnego podejścia do nauki, wolontariat w zakresie pracy z dziećmi, zdobycie potwierdzonego doświadczenia przez formalną organizację, sposobność prowadzenia warsztatów dla młodszych uczestników oraz szansa na kreatywne inicjatywy”– mówi Dawid Kosakiewicz – członek zarządu ARTwarium.

Całe zadanie będą mogli Państwo na bieżąco śledzić na stronie internetowej stowarzyszenia: www.radio.bralin.pl oraz usłyszeć o podejmowanych działaniach podczas audycji na żywo w radiu BRALIN FM w każde środy i czwartki od godz. 17:00 – 21:00. Audycji można posłuchać klikając na wybrany player w zakładce: „Posłuchaj Nas”, znajdującej się na głównej stronie radia.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama