- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Czas zabawy z Happy Busem

Po raz drugi z kolei do Bralina zawitał Happy Bus wraz z wolontariuszami z różnych, odległych miejsc na świecie

Czwarty rok z kolei trwa wakacyjna akcja dla dzieci w małych miejscowościach województwa łódzkiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom Happy Kids.

Przystanek Happy Bus, bo taką nosi nazwę, to plenerowe półkolonie dla dzieci, które wakacje spędzają w domu. Z ofertą wspólnej zabawy, ale też nauki przez zabawę wychodzą do lokalnych społeczności wolontariusze – studenci z Pakistanu, Chin, Egiptu, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Azerbejdżanu, Hiszpanii i Brazylii. Od soboty 26 lipca 2014 r. do poniedziałku 28 lipca Przystanek Happy Bus zatrzymał się w Bralinie, na placu na świetlicą „Tęcza”.

Dzieci, którym nie straszny był żar lejący się w tych dniach z nieba, przyszły na plac za świetlicą „Tęcza” przy ul. Lipowej w Bralinie, by wraz ze swoimi rówieśnikami miło spędzić czas. Były zabawy ruchowe i sprawnościowe, możliwość poćwiczenia jazdy na deskorolkach, frajda na dmuchanej zjeżdżalni, trampolina i wesoły autobus, w którym zamontowane są urządzenia do zabawy oraz basen z kulkami. Jak zawsze dzieci chętnie korzystały z możliwości wymalowania twarzy czy przedramienia, korzystając z umiejętności plastycznych wolontariuszy.

Nie lada atrakcją dla wszystkich, zwłaszcza przy takiej pogodzie, była zabawa przy ścianie wodnej, którą każdego dnia przygotowali strażacy z OSP Bralin. Kiedy słupek rtęci w termometrze oscyluje w granicach 30°C, a w dodatku w zabawie uczestniczy grupa rówieśników, nie ma nic przyjemniejszego niż polewanie się wodą, bieganie boso po trawie i taplanie w kałuży. Takie atrakcje na długo zostają w pamięci.

Spotkanie z wolontariuszami, dla nas z dość egzotycznych krajów, było okazją do poćwiczenia swoich umiejętności językowych, głównie używany był język angielski, ale też do poznania kultury innych narodowości, ich zabaw, podstawowych słów czy choćby kilku znaków z chińskiego alfabetu. Uczestnicy zabaw każdego dnia otrzymali także mały poczęstunek. Przystanek Happy Bus czynny był od soboty do poniedziałku w godzinach od 10.00 do 17.00.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama