- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Młodzież rozwija skrzydła

Młodzież uczestnicząca w projekcie realizowanym przez stowarzyszenie ARTwarium pn. „ART – MUSIC – DANCE, czyli taniec na falach BRALIN FM” po raz kolejny dostała niecodzienną szansę rozwoju swoich tanecznych umiejętności pod okiem profesjonalnych tancerzy z Egurrola Dance Studio podczas wyjazdu szkoleniowego do Warszawy

Pierwszy wyjazd warsztatowy miał miejsce w październiku poprzedniego roku w ramach gminnego projektu. Po zakończeniu jesienno - zimowego sezonu warsztatowego zawiązała się liczna grupa osób z regionu, która wyraziła chęć dalszego rozwijania swoich umiejętności tanecznych i nawiązała ścisłą współpracę z młodzieżowym stowarzyszeniem ARTwarium. Dzięki temu organizacja otwarła się na kolejne młodzieżowe środowisko w naszym regionie i w sposób znaczący poszerzyła grono swoich członków. Wyjazd edukacyjno – szkoleniowy miał miejsce między 5 a 7 maja. Stowarzyszenie od marca realizuje zadanie, gdzie co tydzień odbywają się zajęcia na Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” w Bralinie. Całe przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współfinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Bralin i potrwa do końca czerwca.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez agencję taneczną znanego tancerza Agustina Egurroli. Agencja współpracuje z tancerzami uczestniczącymi w popularnych programach telewizji TVN: „Taniec z gwiazdami” oraz „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, ze znaną szerokiej publiczności grupą taneczną VOLT oraz wieloma profesjonalnymi tancerzami i artystami reprezentującymi różne style.

Przez trzy dni 27 uczestników, podzielonych na dwie grupy, zostało objętych nauką czterech stylów tanecznych: hip – hop, jazz, new age oraz dancehall. W instruktarz zostało zaangażowanych siedmiu trenerów, czołówka polskich tancerzy, uczestników i choreografów programu „You Can Dance”: Tomek Prządka, Julia Żytko, Ania Derfel, Kasia Mieczkowska, Paweł Michno, Klaudia Koruba, Anita Wójcik.

Dla mnie osobiście i myślę, że dla wielu z nas taniec to wielka pasja. Zajęcia prowadzone przez tak świetną kadrę instruktorów za każdym razem naładowują nas pozytywną energią. Chcemy dalej kontynuować tą przygodę i rozwijać swoje umiejętności – mówi uczestniczka warsztatów Natalia Gudra.

Na zajęciach nie było czasu na nudę. Instruktorzy nakręceni pozytywną energią sprawili, że młodzież świetnie się na nich bawiła a przy tym w dużym stopniu rozwinęła swoje umiejętności. Uczestnicy obdarzyli tancerzy pozytywnym nastawieniem przede wszystkim za ich ogromny entuzjazm i pasję. Jednocześnie uwierzyli, że nie ma rzeczy niemożliwych czy trudnych, wystarczy tylko chcieć. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy odnaleźli na warsztatach coś ekscytującego. To co się stało w przeciągu ostatniego półrocza to świetny dowód na to jak w ramach edukacji nieformalnej można rozszerzyć działalność stowarzyszenia, które jest otwarte na różne środowiska i różnego grupy młodzieżowe bez względu na pierwotną przyczynę kreowania organizacji tuż na samym jej początku. Kolejne zajęcia w takim studiu tanecznym to doskonały wstępny etap szukania międzynarodowego partnera do tej typu tematyki i możliwość zebrania doświadczenia zarówno dla młodych uczestników, jak i młodych organizatorów takiego przedsięwzięcia – komentuje Dawid Kosakiewicz koordynator projektu. Wyniki wspólnej pracy już można zauważyć, gdyż poszczególne osoby zaczynają startować w ogólnopolskich konkursach tanecznych – ostatni w Brzegu.

Siedmiu instruktorów z którymi przeprowadzono zajęcia to siedem różnych osobowości, którym zawsze chce się więcej. Każda osoba na warsztatach była dla nich ogromnie ważna. Tancerze mieli bardzo indywidualne podejście do młodzieży. Wszyscy byli wymagającymi instruktorami. Swoje umiejętności chętnie przekazywali młodym uczestnikom i szybko nawiązywali z nimi bardzo dobry kontakt.

Oprócz zajęć tanecznych uczestnicy odwiedzili Czwórkę Polskie Radio gdzie młodzież uczestniczyła w całości produkcji „Czwartego wymiaru” – jednej z czołowych audycji radia. Głównym prowadzącym audycji i warsztatu dla młodzieży był Kuba Marcinowicz oraz wydawca audycji Alicja Mucha. Podczas kilkugodzinnych zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się od kuchni jak na żywo tworzone są audycję, jak są montowane, jak kształtowana zostaje cała produkcja. Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w jednym z największych w Europie festiwalu filmów dokumentalnych Planete+ Doc, a mianowicie w premierowym pokazie filmu „Podejrzany: Ai Weiwei” w Teatrze TR. Ponadto odbyli warsztat „Wykluczeni i buntownicy – artystyczne narracje z marginesu i o marginesie” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Członkowie ARTwarium zapraszają do współpracy wszystkie młode osoby z regionu, które chcą spróbować swoich sił w tańcu. Już niedługo ukarze się filmik promocyjny dokumentujący pobyt w Warszawie, który zobaczyć będzie można na stronie www.radio.bralin.pl oraz na profilu BRALIN FM na portalu społecznościowym facebook. O wyjeździe można również usłyszeć podczas audycji na żywo w radiu BRALIN FM w każdą środę i czwartek od godz. 17:00 do 21:00.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama