- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Nowa sportowa przestrzeń

W sobotę 27 września odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu sportowego – skateparku znajdującego się na terenie boiska sportowego LKS „Sokół” w Bralinie

Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Roman Wojtysiak. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło zastępcy wójta Roberta Kieruzal, kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Gminy Sławomira Bąka oraz Prezesa LKS „Sokół” Bralin Stanisława Lara. Wydarzenie przeprowadziła Agencja Artystyczna Akademia Kultury Hip – Hop Buda. Na całość programu ustalanego przez kilka tygodni wspólnie z młodymi uczestnikami składały się następujące atrakcje: profesjonalne pokazy, warsztaty i zawody – bmx, rolki i skateboard, warsztaty tańca breakdance, hip-hop, house, graffiti live – warsztaty z writterem oraz projekt autorskiego dużego taga na jednej z ramp, pokaz beatbox, freestyle jam, flash mob. Imprezę muzycznie poprowadził Dj Element współpracujący ze znanymi raperami w Polsce. W trzech kategoriach rolki, bmx oraz deskorolka odbyły się konkursy: przejazd 1:30 min + 30 sek „best trick”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, który przybyła na imprezę otwarcia z różnych miejscowości regionu m.in.: Sycowa, Kępna, Ostrzeszowa a także Opola. Intensywna nauka i zabawa w Akademii podczas czterech godzin dała możliwość rozwoju pod okiem doświadczonych osób ze środowiska kultury hip hop.

Skateboarding jest sportem, ale to również sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek. Skatepark jest specjalnym miejscem gdzie można pojeździć i spotkać ludzi podzielających podobną pasję. W Bralinie powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt głównie dla miłośników jazdy zarówno na rowerze (bmxie) jak i deskorolce czy rolkach. Już teraz młodzież ze stowarzyszenia ARTwarium we współpracy z Urzędem Gminy oraz LKS Sokół planuje cyklicznie zorganizować ponadregionalne wydarzenia na powstałym obiekcie związane z ową subkulturą. To czy obiekt będzie intensywnie żył i cieszył się powodzeniem zależy w dużej mierze od użytkowników obiektu, ale już pierwsze próby pobudzenia aktywności i stworzenia możliwości dla młodzieży świadczą o dużym potencjale i słuszności podejmowanych działań. Nie bez znaczenia będzie w przyszłości trafne rozpoznanie potrzeb oraz współpraca młodzieży w ramach oddolnych inicjatyw podejmowanych w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi czy też samorządem. A jak wskazuje doświadczenie w innych dziedzinach, także i w tym przypadku można liczyć na owocne wyniki wspólnych, ambitnych przedsięwzięć.

Przypomnijmy, iż całość gminnej inwestycji została realizowana w ramach projektu: „Przestrzeń ekstremalna – młodzi skate’ owcy”. Cześć środków finansowych a mianowicie 25 tys. zł pochodziło z dofinansowania Unii Europejskiej zgodnie z umową o przyznanie pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu odpowiedniej nawierzchni z kostki betonowej, którą wykonał Zakład Wielobranżowy Produkcyjno – Usługowo – Handlowy „Bruk” Piotr Skiba z Kępna w kwocie: 34 935,90 zł. Jest to specjalna kostka bezfazowa na powierzchni 30m x12m. Same elementy na skatepark zostały zmontowane i wyposażone przez firmę Techramps Piotr Nowak z Krakowa. Na obiekt składa się pięć części: bank ramp, grindbox, quarter pipe, ławka i prosta poręcz. Koszt drugiego etapu to suma 62 107,62 zł.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama