- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Remonty Gminnych Domów Ludowych

  • zdjęcie: www.bralin.pl
    zdjęcie: www.bralin.pl
Pod koniec sierpnia wójt gminy Roman Wojtysiak przy kontrasygnacie skarbnika Grażyny Mosch podpisali z Samorządem Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie zadania pn. „Domy Ludowe jako centra aktywności i przedsiębiorczości lokalnej społeczności na terenie Gminy Bralin”

Środki na realizację tego przedsięwzięcia zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” w naborze wniosków organizowanym przez Stowarzyszenie LGD „Wrota Wielkopolski” na początku tego roku. Po podpisaniu umowy mogą ruszyć procedury przetargowe na wykonanie zakresu robót ujętych zestawieniu rzeczowo-finansowym.

Pozyskane dofinansowanie pozwoli na wykonanie remontów w siedmiu Domach Ludowych położonych na terenie gminy. W Domu Ludowym w Chojęcinie-Parcelach a także w Mnichowicach wykonana zostanie instalacja ogrzewania kominkowego, a kuchnia doposażona będzie w patelnie elektryczne. W Czerminie wymieniony zostanie dach i okna, a także nowa elewacja budynku, wewnątrz zainstalowane będzie ogrzewanie kominkowe, a także wykonane prace z zakresu elektryki. W Goli również zaplanowany jest montaż kominka, z którego będzie ogrzewane pomieszczenie. W Domu Ludowym w Nowej Wsi Książęcej wyremontowane zostaną kuchnia i korytarz. W Taborze Małym remont będzie polegał na wymianie okien, malowaniu pomieszczeń i montażu kominka. Tabor Wielki dostanie patelnię elektryczną, a także wyremontowany zostanie zbiornik bezodpływowy. Poprawa infrastruktury w tych miejscowościach przyczyni się do poprawy jakości życia jej mieszkańców i aktywizacji społeczności lokalnych. Gmina Bralin na ten cel otrzymała pomoc w wysokości 90.590 zł, co ma stanowić 80% kosztów kwalifikowanych całego zadania.

Tego samego dnia wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na realizację małego projektu pn. „Spotkania mieszkańców – małych i dużych”. Zadanie to zaplanowane na maj i czerwiec zostało już zrealizowane. Przypomnijmy, że w ramach tej operacji mógł się odbyć cykl imprez skierowanych do mieszkańców i starszych, i młodszych. W ramach tego projektu zorganizowane zostały: Tęczowy Dzień Dziecka i III Braliński Cross Rowerowy, Dni Gminy pod hasłem „Odkrywamy talenty” oraz wycieczka rowerowa i zawody wędkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na realizację tego zadania Gmina Bralin otrzymała dofinansowanie w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych, czyli kwotę 19.591,10 zł.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama