- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Zakończenie sezonu warsztatowego

W sobotę 14 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się impreza kończąca sezon różnorodnych tematycznych warsztatów realizowanych zarówno przez gminę Bralin jak i stowarzyszenie ARTwarium. Wydarzenie odbędzie się na Świetlicy „Tęcza” w Bralinie

W tym roku oferta tematyczna możliwych warsztatów w gminie była dla dzieci i młodzieży z naszego regionu bardzo bogata. Wśród szerokiego wachlarzu propozycji znalazły się zajęcia muzyczne, teatralne, dziennikarsko – medialne oraz taneczne.

W programie imprezy zakończeniowej znajdą się spektakle teatralne, pokazy taneczne oraz występy wokalne uczestników realizowanych projektów. Gościem specjalnym zakończenia będzie grupa taneczna Dubbers Team z Wrocławia. Na scenie pojawią się zarówno młodsi uczestnicy, jak i odrobinę starsza młodzież, która przez ostatnie miesiące intensywnie zaangażowana była w przedsięwzięcia służące w głównej mierze rozwijaniu ich pasji i uzdolnień. Podczas imprezy nie zabraknie informacji o innych równie ciekawych inicjatywach podejmowanych przez gminę Bralin, a także członków stowarzyszenia ARTwarium, które w szczególny sposób myśli o obejmowaniu formą edukacji pozaformalnej jak największego grona młodych uczestników. Między innymi przybliżone zostanie funkcjonowanie PKK, czyli Punktu Kreatywnych Kulturalnie, teatru radia – projektu słuchowisk radiowych, czy działającej mini pracowni filmowej. Ważnym aspektem podejmowanych przez nas działań jest fakt, że poszczególne warsztaty pozwalają także na stałe zaangażować w oddolną, aktywną działalność młodych ludzi na rzecz sektora obywatelskiego i na rzecz wolontariatu, zarówno po stronie uczestnika, jaki i w poszczególnych przypadkach instruktora. To pozwala w przyszłości np. organizacji pozarządowej kształtować wartościowych członków, którzy kreują w jej ramach kolejne przedsięwzięcia. – podkreśla Dawid Kosakiewicz – koordynator projektów. Patronat medialny nad całością wydarzenia objęło radio BRALIN FM.

Bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku projektowym cieszyły się warsztaty taneczne. Pomysł realizacji cyklu warsztatów tanecznych w ramach projektu zrodził się z pasji i głębokiego przekonania o potrzebie udostępnienia mieszkańcom regionu kontaktu z tańcem przez duże "T". Zajęcia taneczne obejmowały naukę m.in.: tańca klasycznego (podstawy baletu), jazzu, hip – hopu, dancehollu, modern, new age, podstaw tańców latyno-amerykańskich – np. salsa. Organizowane po raz kolejny z rzędu warsztaty muzyczne wpisały się już na stałe w otwartą ofertę kulturalną w gminie. Spełniały one rolę swoistego rodzaju lokalnej "kuźni", "katedry" młodych, uzdolnionych artystów, którzy otrzymali szanse nauki i rozwoju posiadanych umiejętności. Zajęcia skierowane były do dzieci i młodzieży, które nie miały wcześniejszych kontaktów z muzyką i nie grają na żadnym instrumencie oraz tych którzy już prędzej zaczęli swoją naukę muzyczną i wyrażały wolę pogłębienia swojej wiedzy. Nauka obejmowała grupy uczące się gry na instrumentach klawiszowych (pianino, organy, keyboard), gitarach (klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej), perkusji oraz grupy wokalne. Główną ideą warsztatu teatralnego było wykreowanie młodych instruktorów, którzy po przejściu pewnego etapu szkoleniowego w swoich ukształtowanych grupach podjęli na odrębnej płaszczyźnie (niezależnie od toczących się systematycznie zajęć) próbę poprowadzenia warsztatów dla najmłodszych uczestników projektu – dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Oprócz tego tradycyjnym warsztatem skupiającym się na aspektach aktorskich objęto pozostałą starszą część dzieci i młodzieży. Trening nad wyobraźnią, formy improwizacji, pracą nad rozumieniem i wyrażaniem emocji, budowanie akcji teatralnych to tylko niektóre z wyzwań z jakim zmierzyli się uczestnicy podczas zajęć. Warsztat dziennikarsko – medialny zawierał w jednym ze swoich celów, po okresie dwóch lat funkcjonowania radia internetowego BRALIN FM, rozbudowę zespołu redakcyjnego i jego profesjonalizację. Uczestnicy uzyskali nowe umiejętności pozwalające im zarządzać produkcją radiową m.in. w zakresie montażu radiowego, pracy w zespole redakcyjnym i przed mikrofonem. Rozszerzono warstwy tematyczne prowadzonych na żywo audycji oraz powstały nowe programy z nowymi dziennikarzami.

Zapowiada się barwne, różnorodne podsumowanie przedsięwzięć, które w sposób szczególny opierają się na inicjatywie i kreatywności młodzieży. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wzięcie udziału w imprezie.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama