- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Zakończyli sezon intensywnych warsztatów

Gmina Bralin oraz młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium w sobotę 14 grudnia na obiekcie Świetlicy „Tęcza” zorganizowali podsumowanie projektów kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży z naszego region jakie odbywały się w roku 2013.

Podczas imprezy podziwiać można było występ taneczny gościa specjalnego – grupy tanecznej Dubbers Team z Wrocławia. Na scenie zaprezentowały się również dwie grupy uczestników warsztatów tanecznych. Obejrzeć było można spektakle teatralne oraz posłuchać wokalistów warsztatów muzycznych, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali nietypową aranżację świątecznych utworów. Wachlarz możliwych opcji tematycznych tegorocznych warsztatów był jak nigdy do tej pory tak bardzo bogaty. Młodzież mogła wziąć udział w warsztatach tanecznych, teatralnych, muzycznych oraz dziennikarsko – medialnych. Zrealizowano wyjazdy szkoleniowo – edukacyjne do Warszawy. Ponadto kształtowano szereg mniejszych inicjatyw takich jak: teatr radia, czy mini pracownia filmowa. To już trzeci sezon i trzecia odsłona warsztatów medialnych, dziennikarskich. Dzieckiem tych warsztatów było radio BRALIN FM… Chce pogratulować i podziękować wszystkim którzy przyczynili się do organizacji projektów w przeszłości i w tym roku. Bez Was nie byłoby to możliwe, a jeśli tylko projekty pod okiem Pana Dawida będą dalej uzyskiwać uznanie to będę się cieszył, że będziemy mogli również jako Gmina wspierać te działania – mówił podczas rozpoczęcia imprezy Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak. Podczas imprezy Wójt wręczył również nagrody „Młodzi – aktywni”. Było to wyróżnienie dla 20 osób w sposób szczególny zaangażowanych i wyróżniających się podczas realizacji projektów kulturalnych na terenie gminy Bralin.

Bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku projektowym cieszyły się warsztaty taneczne. Zajęcia taneczne obejmowały naukę m.in.: tańca klasycznego (podstawy baletu), jazzu, hip – hopu, dancehollu, modern, new age, podstaw tańców latyno-amerykańskich – np. salsa. Główną instruktorką zajęć była: Natalia Mikitów, pozostali instruktorzy to: Dariusz Mrowiec, Julita Chodkowska, Paweł Michno, Anna Derfel, Tomek Prządka, Klaudia Koruba, Aneta Bułka, Paweł Tolak oraz Anita Wójcik. Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie dostała niecodzienną szansę rozwoju swoich tanecznych zdolności pod okiem profesjonalnych tancerzy z Egurrola Dance Studio podczas wyjazdu szkoleniowego do Warszawy. Organizowane po raz kolejny z rzędu warsztaty muzyczne – Katedra muzyczna BRALIN FM, wpisała się już na stałe w otwartą ofertę kulturalną w gminie. Spełniała ona rolę swoistego rodzaju lokalnej "kuźni", "katedry" młodych, uzdolnionych artystów, którzy otrzymali szanse nauki i rozwoju posiadanych umiejętności. Mini studio nagraniowe pozwoliło na nagrywanie utworów muzycznych zarówno tych autorskich, jak i coverów przez młodych lokalnych wokalistów i zespoły muzyczne. Obywały się również tematyczne koncerty oraz muzyczny festiwal regionalnych zespołów – LOKAL. Głównymi instruktorami warsztatów byli: Lonia Maryniak, Patryk Pawlak, Mariusz Pacyna, Grzegorz Wilk oraz Dariusz Hełka. Wreszcie odbywały się również warsztaty teatralne. Główną ideą warsztatu było wykreowanie młodych instruktorów, którzy po przejściu pewnego etapu szkoleniowego w swoich ukształtowanych grupach podjęli na odrębnej płaszczyźnie (niezależnie od toczących się systematycznie zajęć) próbę poprowadzenia warsztatów dla najmłodszych uczestników projektu – dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Oprócz tego tradycyjnym warsztatem skupiającym się na aspektach aktorskich objęto pozostałą starszą część dzieci i młodzieży. Trening nad wyobraźnią, formy improwizacji, pracą nad rozumieniem i wyrażaniem emocji, budowanie akcji teatralnych to tylko niektóre z wyzwań z jakim zmierzyli się uczestnicy podczas zajęć. Instruktorki zajęć to: Elżbieta Chrulska, Izabela Chwołka oraz Diana Krupa.

Ogromne podziękowania należą się uczestnikom podejmowanych przez nas przedsięwzięć za kolejny przepracowany rok projektowy. To dzięki ich zaangażowaniu i niesamowitej pasji można budować kolejne działania. To nie są przypadkowe osoby i dlatego są niesamowitym motorem inspiracji. W następnym rok wspólnie, z takim kapitałem ludzi można kształtować kolejne ciekawe i ambitne pomysły – komentuje Dawid Kosakiewicz – koordynator projektów. Oprócz tradycyjnych warsztatów stowarzyszenie ARTwarium przeprowadziło projekt teatru radia. Był to projekt słuchowisk radiowych zrealizowanych na podstawie scenariuszy teatralnych przy udziale uczestników warsztatów i młodych dziennikarzy internetowej rozgłośni. Słuchowisko było nagrywane w utworzonym studiu radiowym znajdującym się w świetlicy środowiskowo – profilaktycznej przez wykreowany zespół, w którego skład wchodzili: reżyser, aktorzy, realizator akustyczny (twórca oprawy dźwiękowej) - kompozytor. Powstała bajka: „HUMBA, BUMBA, BANG”, autorstwa Izabeli Degórskiej, którą można było wysłuchać cyklicznie zarówno w radiu SUD, jak i BRALIN FM. Płyta była również cegiełką podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w Gramofonie w Kępnie w miesiącu sierpniu. Ponadto funkcjonuje mini pracownia filmowa. Główną jej ideą było wykreowanie amatorskiego zespołu produkcji filmowej – grupy składającej się z młodzieży m.in. szkół średnich i starszych, którzy po przejściu pewnego etapu szkoleniowego podjęli próbę poprowadzenia całego procesu powstania krótkometrażowego filmu z udziałem młodych osób zaangażowanych w różne role: od produkcji, pisanie scenariuszy, reżyserię, oprawę filmową i fotograficzną po grę aktorską. Przy okazji pracowni filmowej powstały bardzo ciekawe i inspirujące sesje zdjęciowe: zarówno tematyczne, jak i fotoreportaże z prac na planie.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama