- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Chojęcin: Bomba muzycznej energii

Blisko trzydziestu wolontariuszy, ponad pięć godzin muzycznych występów, pięć bandów z Bralina, Kępna, Wrocławia i Gliwic, eksplozja pozytywnej energii oraz gwiazda wieczoru rockowy zespół Mama Selita tak w wielkim skrócie zdefiniować można piątą edycję festiwalu muzycznego LOKAL organizowanego przez młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium

Impreza miała miejsce w piątek 10 października w Energy Dance Club w Chojęcinie – Parcelach. Po raz pierwszy imprezę zrealizowano w nowym miejscu. Poprzednie edycje odbywały się w nieużytkowanym kinie w Bralinie, jednakże z racji zapotrzebowania na większy obiekt oraz plany zaangażowania w festiwal gwiazdy krajowego formatu wydarzenie przeniesiono do miejsca spełniającego wymagania organizatorów i oczekiwania coraz większej ilości publiczności.

Na piątkowym festiwalu zagrali: Enigma, Tok, Adepci Miejskiego Flow, Wszyscy na Literę N, SoFresh oraz gwiazda wieczoru Mama Selita. Na ich trasie koncertowej promującej drugą wydaną na początku października płytę „Materialiści” można wskazać takie miasta jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Toruń, Radom, Płock oraz mały Bralin jako ten który rozpoczynał ich jesienną trasę. Na finałowym koncercie można było usłyszeć tony funku, rockowy pazur porównywalny choćby z Magnificent Muttley i bardzo dobry wokal. Wątki hiphopowe były u Mamy Selity jak zawsze bardzo wyraziste. W nowych utworach jak wskazują krytycy muzyczni można wskazać dużo nawiązań w słowach (od Dezertera po Sokoła) i zabawy samym brzmieniem słów. Finalista Must be the music oraz uczestnik tegorocznego Woodstocku stanął na wysokości zadania i porwał publiczność w stojąca na bardzo wysokim poziomie muzyczną rockową bajkę. W ten sam weekend zespół udał się na kolejny koncert tym razem do Szklarskiej Poręby oraz do Łodzi, a w kolejnych dniach był gościem RMF MAXXX programu „Gadające głowy” oraz radiowej Jedynki w programie „Wschodni front”. Muzycy zapowiedzieli, że z pewnością odwiedzą jeszcze Bralin i ARTwarium, byli ponadto bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem muzycznym zespołów jakie brały udział w festiwalu oraz dorosłością artystyczną poszczególnych artystów, pomimo ich młodego wieku.

Festiwal Lokal, który trwa już od 2011 r. za główną idę, podobnie jak radio internetowe BRALIN FM, przyjął pomoc w twórczości lokalnych zespołów muzycznych oraz ich promocję stąd zawsze na takich koncertach znaleźć można bandy z naszego regionu a utwory lokalnych muzyków można usłyszeć na antenie radia. Jednym z najważniejszych elementów jakie składają się na funkcjonowanie naszego stowarzyszenia są młodzi ludzie którym często nie brakuje motywacji i kreatywnych rozwiązań. Bazując na takim potencjale możemy budować kolejne inicjatywy, które przede wszystkim przynoszą nam niezmierzoną i nieocenioną satysfakcję, a jednocześnie przy okazji kreować możemy otwartą przestrzeń artystyczną dla młodych twórców, którzy nie muszą wstydzić się, że pochodzą z mniejszych centrów kulturalnych i dla których ma to być forma trampoliny do jeszcze większych wyzwań – komentuje Dawid Kosakiewicz koordynator festiwalu.

To na takim wydarzeniu rodził się na oczach publiczności zespół SoFresh, który teraz może pochwalić się własnym autorskim materiałem płytowym, który był wsparty pomocą projektową ARTwarium. To również dzięki współpracy młodzieżowego środowiska zespół Garbate Lemury mógł nakręcić swój pierwszy teledysk i nagrać pierwsze utwory. To wreszcie poszczególni młodzi i nieco starsi instruktorzy warsztatów muzycznych mogli wspólnie od trzech lat tworzyć bardzo ciekow muzyczne projekty. Festiwal to od tego roku nie tylko pojedyncze wydarzenie ale całoroczny cykl muzycznych koncertów LOKALpub odbywających się od jesieni w kępińskim Caffe & Pub Gramofon. Jeszcze do końca tego roku usłyszeć będzie można wiele znanych zespołów na deskach tego alternatywnego ośrodka kulturalnego, stającego się takim m.in. dzięki partnerstwu ze stowarzyszeniem ARTwarium oraz współpracy młodych osób z regionu z różnych branż kulturalno – społecznych. Na LOKALpub zagości m.in.: Marcelina, Małpa, Romantycy, Farben Lehre czy Acid Drinkers. Południowa część Wielkopolski od dawna była czarnym punktem na koncertowej mapie Polski. Staramy się zmieniać ten stereotyp. Myślę, że efekty niosą się szerokim echem. Wszystko zaczęło nabierać kolorów po rozpoczęciu prężnej współpracy z bralińskim ARTwarium. Koncertowo kulturalna końcówka 2014 roku należy do Nas. Tylko czekać na dalsze efekty Naszych działań – mówi Tomasz Frąckowiak z Gramofonu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama