- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Czworonożni terapeuci w naszym regionie

W dzisiejszych czasach znacznie większy nacisk kładzie się na pomoc osobom niepełnosprawnym. Poszukuje się coraz to nowszych metod terapii i rehabilitacji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się metody, w których główny udział biorą zwierzęta. Są to m.in. dogoterapia i hipoterapia

Wiedzę na temat tych metod postanowili zgłębić uczniowie Gimnazjum im.ks Z. Peszkowskiego w Krążkowach z oddziałami integracyjnymi. Biorą oni udział w projekcie, który zatytułowali: „Czworonożni terapeuci w naszym regionie". Pomysł ten zrodził się w ich głowach, ponieważ znaleźli się w grupie projektowej, której opiekunem jest Magdalena Cieśla – wykwalifikowana dogoterapeutka i hipoterapeutka. Od kilku lat pracuje ona z dziećmi niepełnosprawnymi, którym jej pomocnicy – pies Frodo oraz koń Wefa, na co dzień dostarczają wielu uśmiechu i radości.

W projekcie bierze udział 11 uczniów z klas I, wśród nich są również uczniowie z klasy integracyjnej, którzy już wcześniej mieli okazję poznać psa Froda podczas zajęć zorganizowanych dla nich przez panią Magdę.

Cała grupa projektowa bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia, w których czynnie uczestniczy, podsuwając wciąż nowe pomysły. Początkowo uczniowie szukali wiadomości na temat dogoterapii i hipoterapii. Dowiedzieli się m.in. na jakie formy dzielą się te metody, dla kogo są kierowane, jakie zwierzęta mogą być „terapeutami“ oraz co zrobić, żeby samemu zostać hipoterapeutą lub dogoterapeutą. Następnie pani Magda zabrała ich na zajęcia. Na początku byli tylko obserwatorami, natomiast kolejne zajęcia mogli samodzielnie zaplanować i przeprowadzić pod okiem swojego opiekuna. Wzięli udział m.in. w zajęciach dogoterapii w Domu Dziecka w Ostrzeszowie, w Szkole Podstawowej w Hanulinie, w Przedszkolu w Krążkowach, a także zorganizowali zajęcia dla swoich starszych kolegów z gimnazjum. Udali się również na wycieczkę do Ośrodka w Parzynowie, w którym uczestniczyli w zajęciach hipoterapii, a także mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe konnej. Prowadząc samodzielnie zajęcia uczestnicy projektu mogli zaobserwować, że z pozoru łatwa praca, wcale taką nie jest, ponieważ musieli zapanować nad żywym zwierzęciem oraz zapewnić niepełnosprawnym dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo ich zadaniem było zorganizować tak zajęcia, aby były interesujące dla ich uczestników.

Projekt „Czworonożni terapeuci w naszym regionie“ cieszy się w gimnazjum bardzo dużym zainteresowaniem i będzie realizowany do końca bieżącego roku szkolnego.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama