- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dotacja dla parafii w Turkowach

W piątek, 8 maja 2015 roku, w gmachu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ksiądz Ryszard Zieliński - proboszcz parafii p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji związanej z remontem dachu tamtejszego kościoła

Ze strony Urzędu Marszałkowskiego umowę parafował Krzysztof Grabowski - wicemarszałek odpowiadający w obecnej kadencji za wdrożenie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na obszarze naszego województwa.

Mimo, że inwestycja została już zrealizowana teraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dokona refundacji 75% kosztów tej inwestycji. Realizacja projektu to efekt złożonego w 2012 roku wniosku o dofinansowanie w ramach programu Odnowa i rozwój wsi.

Dofinansowanie stanowić będzie pokaźny zastrzyk finansowy dla parafii w Turkowach, która od lat stara się remontować ten cenny dla lokalnej społeczności zabytek sakralny. Obecnie prowadzone są już dalsze prace związane m.in. z odnowieniem elewacji zewnętrznej jak również konserwacją wnętrza świątyni. Umowa dla Parafii z Turkowych to już kolejna z dotacji jakie udaje się pozyskiwać parafiom z obszaru gminy Perzów.

Prekursorem była parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trębaczowie,która również korzystała z tego samego źródła dofinansowania. Kolejny był wniosek parafii p.w. św. Idziego Opata w Domasłowie tu udało się odnowić pomieszczenia zakrystii w ramach tzw. "małych projektów".

www.perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama