- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Duch w Ostrzeszowie!


Koncert w stylistyce, jakiej w Baszcie jeszcze nie było – pojawią się smyczki, będzie też elektronika i wiele innych instrumentów. Grupa Duch gra trasę po całej Polsce – odwiedzi kilkadziesiąt miast dzień po dniu. Zawitają też do Ostrzeszowa!Ostrzeszów - Kawiarnia Baszta (ul. Zamkowa 6)
środa, 22 sierpnia 2012, godz. 20
bilety: w przedsprzedaży – 7 zł, w dniu koncertu 10 zł

Zespół Duch działa od 2010 roku w Krakowie. Grupa skupiła młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar. Duch łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher czy Massive Attack.

Grupa ma w dorobku dziesiątki koncertów zagranych na terenie całej Polski, dwa albumy i dvd. Występowali w radiowej Trójce, na festiwalach SlotArt Festival 2012, Warsaw Music Week, Studenckim Festiwalu Piosenki i FAMIE.

Podczas letniej trasy koncertowej Duch będzie promować nowy album „Akustronika”. To zupełnie nowa jakość w polskiej muzyce. Trasa koncertowa promująca płytę odbędzie się w sierpniu i wrześniu. Obejmie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, w tym między innymi w Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu, Toruniu, Białymstoku, Kołobrzegu, Szczecinie, Warszawie i… Ostrzeszowie!

Media o Duchu:

„Duch – rozgorączkowany w dźwiękach, oddychający w rytm pociągnięć smyczkami(...) Pierwsza myśl? Zbiorowe opętanie." [Maria Anna Piękoś, Dziennik Teatralny Kraków]

"Dawno w tak totalnym skupieniu nie śledziłem od początku do końca tego, co dzieje się na scenie i co z niej dobiega". [Tomasz Sulich, portel.pl]

"Intensywne emocje, wyrażane poprzez abstrakcyjne, ciężkie teksty poetyckie podkreślane ciemnym brzmieniem zespołu stawiają DUCHa w czołówce młodych ciekawie się zapowiadających twórców trip-hopowych". [Jadwiga Marchwica, 80bpm.net]Strony internetowe kapeli:
www.facebook.com/DUCHpl oraz www.myspace.com/duch7
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama