- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Euro Dzień Dziecka

Pod hasłem „I duży i mały to kibic doskonały” na kępińskim Rynku odbyła się impreza plenerowa adresowana do dzieci. „Rozgrzewkę” przed Euro 2012 przygotował dla najmłodszych Ośrodek Kultury

W Kępnie świętowanie Dnia Dziecka odbyło się 4 czerwca. Na szczęście aura tego dnia okazała się przychylna i można było zrealizować wszystkie zaplanowane na ten dzień konkurencje.

Spotkanie na niwie sportowej było dobrą okazją do integracji na cztery dni przed otwarciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Tym bardziej, że Ośrodek Kultury dla uczestników imprezy przygotował atrakcyjne nagrody i szereg gadżetów związanych z Euro. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu grantowego „W trosce o innych” prowadzonego przez Fundację Orange. Na ten konkurs Ośrodek Kultury przygotował projekt pod nazwą „I duży i mały to kibic doskonały”.

Zabawę rozpoczął mecz Biało-Czerwonych, który rozegrano na boisku Gimnazjum nr 2. Mecz przy dopingu czirliderek wygrała z wynikiem 3:2 drużyna Białych. Kolejną rywalizacją był Quiz wiedzy o Euro, w którym rywalizowało 6 drużyn. Młodzi odpowiadając aż na 85 pytań dowiedli, że mają dużą wiedzę o Euro 2012.

Kolejnym etapem był blok dyscyplin sprawnościowych, które prowadził Paweł Wielgosz z tancerzami ze Studia Tańca „Retro”, działającego przy Ośrodku Kultury. Uczestnicy imprezy rywalizowali w slalomie z piłką, rzutach na bramkę i podbijaniu piłki. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak podczas Maratonu Tańca. Z propozycji wspólnego poruszania się w rytm muzyki piłkarskiej korzystali mali i duzi. Instruktor tańca oraz jurorzy po 45 minutowym maratonie wyłonili zwycięzcę konkursu. Najlepszym ruchem scenicznym, zaangażowaniem oraz umiejętnością zaprezentowania ducha młodego kibica wykazała się Laura Wróbel, która odebrała z rąk wiceburmistrza Szymona Szczęsnego Puchar Kibica, główną nagrodę za zwycięstwo w Maratonie Tańca. Zwieńczeniem całej imprezy było wręczeni nagród. Zwycięskie złote i srebrne medale oraz nagrody otrzymali piłkarze, zwycięzcy quizu i konkurencji sprawnościowych.

Podczas wszystkich konkurencji dzieci miały możliwość skorzystania z kolorowego kącika nieprzerwanie trwało malowanie twarzy, które prowadziła Anna Juszczak, instruktor Ośrodka Kultury. Nie zabrakło również innych atrakcji. Jedną z nich był pokaz zdalnie sterowanych modeli latających, które powstały w modelarni Ośrodka Kultury prowadzonej przez Wojciecha Kardasia. Wszyscy uczestnicy oglądali także wystawę plenerową konkursu plastycznego „Świat Króla Maciusia Pierwszego” przygotowaną przez Ośrodek Kultury oraz pantomimę pod tytułem „Pomóżmy Ziemi” przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama