- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Festyn „Pod Chmurką”

6 czerwca br. w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni odbył się „Pikniki integracyjny pod chmurką”. Spotkanie połączono z odbiorem II części inwestycji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Kępnie i realizowanej jako zadanie pn. "Termomodernizacja wraz z remontem budynku pawilonu mieszkalnego"

Wszystkich gości przybyłych na integracyjną imprezę powitali Małgorzata Wiśniewska, dyrektor DPS w Rzetni oraz Mariusz Kamieniarz, podopieczny placówki. W pikniku udział wzięli goście, m.in. Włodzimierz Mazurkiewicz - starosta kępiński, Ryszard Dachowski - wicestarosta, Piotr Hołoś, Czesław Kokot i Roman Siudy – członkowie Zarządu Powiatu, Antoni i Marcin Wdowczyk - wykonawcy drugiej części inwestycji, Marcin Trojak - skarbnik powiatu, Jerzy Dobrzyński - naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa oraz przedstawicielki sołtysa i Koła Gospodyń Wiejskich, podopieczni DPS-u w Kochłowach i w Rzetni, pracownicy i członkowie Stowarzyszenia „Jesteśmy dla ciebie”. Wyremontowany budynek poświęcił ks. Mirosław Jankowski - kapelan DPS-u i proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Parzynowie. - Dom Pomocy Społecznej jest przeznaczony dla 68 mieszkańców przewlekłe chorych. Obecnie posiadamy 6 wolnych miejsc. Przeprowadzone i właśnie zakończone inwestycje w znacznym stopniu ulepszyły funkcjonowanie naszych mieszkańców. Poprawiły również pracę personelu związaną z opieką nad mieszkańcami. Dzisiejszego dnia mamy więc się z czego cieszyć, dlatego oficjalny odbiór II części inwestycji połączyliśmy z organizacją festynu, który nazwaliśmy Festynem „Pod Chmurką” – wyjaśniała podczas spotkania dyrektor M.Wiśniewska.

Drugi etap prac obejmował wykonanie elewacji zewnętrznej, nowej instalacji elektrycznej oraz wymianę okien i drzwi. Wewnątrz budynku pomalowano korytarze oraz pokoje mieszkalne. Zamontowano także hydranty zewnętrzne, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.- Mieszka mi się tutaj wspaniale. Czas poświęcam nauce i czytaniu książek. Lubię również dać coś od siebie innym, dlatego że czasem u osób w takich domach widzi się w oczach smutek. Żartem, ciekawostką, figlarnym podejściem do spraw poważnych można po prostu obudzić w tych ludziach chęć do życia. To mi sprawia przyjemność. Z pobytu w Rzetni jestem bardzo zadowolony. Staram się osobiście wprowadzić więcej uśmiechu i radości, ponieważ życie ludzi przebywających u nas nie zawsze było łatwe – mówił M. Kamieniarz.

DPS w Rzetni czeka jeszcze ostatni etap przebudowy, tym razem dotyczyć on będzie modernizacji pałacu. Do tej pory w budynku udało się stworzyć sale rehabilitacyjne. Część pieniędzy na inwestycje związane z termomodernizacją budynków udało się pozyskać z programu „Zielone Inwestycje”. Powiat na dalszy remont również wygospodaruje środki ze swojego budżetu. - Będziemy się starać, aby ten obiekt w całości wyglądał porządnie. Wyremontowanie pałacu będzie ostatnim etapem, na którym - powiedzmy - zakończymy gruntowny remont DPS-u. Zostanie nam jeszcze otoczenie. Nie ukrywam, że marzy mi się, aby wejście do DPS-u było zrobione z kostki, przyozdobione pięknym kwietnikiem czy wspaniałą fontanną. To są elementy, niedrogie, realne do wykonania, nie da się jednak zrobić wszystkiego od razu. Remont pałacu właściwie skończy gruntowną modernizację DPS, czyli przebudowę systemu ogrzewania, ocieplenia, to musi być zrobione – informował starosta. Zakończenie wszystkich prac ma odbyć się w kwietniu 2014 roku.

Po oficjalnym otwarciu zmodernizowanego pawilonu mieszkalnego odbyła się biesiada, podczas której pensjonariusze DPS-u w Rzetni zaprezentowali pełen humoru i śpiewu program artystyczny. Rozbawił on wszystkich zgromadzonych na Pikniku „Pod chmurką”. Zabawę przeplatano licznymi konkursami przygotowanymi przez zespół, który prowadził zabawę. Częste przerwy przeznaczano też na pyszne potrawy z grilla, przygotowane przez szefa kuchni Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Zabawy nie było końca, personel oraz mieszkańcy stworzyli niezapomniany klimat zabawy. Tego dnia u nikogo na twarzy nie pojawił się smutek. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że tego typu spotkania mieszkańców i zaproszonych gości dają ich podopiecznym siłę do życia, które wcześniej nie zawsze należało do łatwych. Tego dnia wszyscy mieszkańcy, personel oraz goście (np. z DPS-u w Kochłowach) bawili się przy muzyce do późnych godzin wieczornych.

ap
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama