Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy prezentowana na wojewódzkiej wystawie - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy prezentowana na wojewódzkiej wystawie

Od 5 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można zwiedzać wystawę pn. ,,Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki". Ekspozycja składa się z 14 plansz prezentujących architekturę oraz aranżację wnętrz nowoczesnych bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Wystawę na miesiące wakacyjne lipiec-sierpień placówce w Trzcinicy wypożyczyła Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Wystawa jest efektem obserwacji zmian w architekturze i aranżacji wielkopolskich bibliotek publicznych. Przedstawione obiekty ukształtowane zostały wg reguł rządzących przestrzenią publiczną. Prezentowane są według czterech kategorii: biblioteka widoczna w przestrzeni, biblioteka o atrakcyjnej aranżacji, biblioteka przyjazna dla użytkowników, biblioteka wielofunkcyjna. Inspiracją do wystawy był zrealizowany w 2014 r. projekt Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu: Biblioteka Pomysłów 2014: Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece (dofinansowany z Programu Rozwoju Bibliotek). Premiera wystawy odbyła się w maju br. w galerii WBPiCAK w Poznaniu. W przeciągu ostatnich kilku lat część wielkopolskich bibliotek przeniesiono do nowych budynków, wiele z nich wyremontowano i zmodernizowano. Natomiast na terenie Gminy Trzcinica został wybudowany nowy obiekt biblioteczny. Ekspozycja pokazuje niektóre budynki i wnętrza wielkopolskich bibliotek. Wśród prezentowanych na wystawie obiektów jest także budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, uroczyście otwarty i poświęcony 8 października 2015 r. Biblioteka w Trzcinicy jest postrzegana jako jeden z najnowocześniejszych siedzib bibliotek publicznych na terenie województwa wielkopolskiego, jak i kraju.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama