- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Będą nowe radiowozy

4 nowe radiowozy trafią do kępińskiej komendy, zastąpią te najbardziej wysłużone, ponad 10-letnie pojazdy

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie planuje wymianę floty samochodów służbowych. O wsparcie w tym zadaniu poproszono lokalne samorządy. Rozmowy z włodarzami gmin i radnymi trwały już od kilku miesięcy. Zakończyły się sukcesem, rady gmin poszczególnych samorządów oraz sami włodarze zdecydowali się wesprzeć zakup poprzez uczestnictwo w programie „50 na 50”.

Najprawdopodobniej nowe radiowozy pojawią się na drogach naszego powiatu już jesienią. Porozumienie o współpracy z poszczególnymi gminami: Kępnem, Baranowem, Łęką Opatowską, Trzcinicą, Rychtalem oraz Powiatem Kępińskim w najbliższych dniach zostanie podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Gmina Kępno dofinansuje zakup kwotą 42 500 zł. Podobne porozumienie podpisano również z włodarzami Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Nowy samochód trafi ponadto do Posterunku Policji w Trzcinicy z siedzibą w Laskach. W tym wypadku zakup wesprą wspólnie samorządy trzech gmin: Trzcinica, Rychtal i Łęka Opatowska. One również przeznaczą na zakup łączna kwotę 42 500 zł.

W ramach tych trzech porozumień do Kępna trafią najprawdopodobniej nowoczesne skody yeti.

Na takich samych zasadach, z programu "50 na 50", do nowego radiowozu dołoży się samorząd Baranowa. Ta gmina dofinansuje zakup nowoczesnej kia ceed. Na ten cel z budżetu gminy przeznaczono 32 500 zł.

Deklarację o wsparciu komendy policji złożyli także wójt i radni gminy Perzów. Tutaj zakup nowego samochodu planowany jest na rok 2017. Warto także podkreślić zaangażowanie samorządu w Bralinie, który aktywnie wspiera remont infrastruktury jednostki i systemu monitoringu. W tym roku na ten cel przekazano już ponad 8000 zł
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama