- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Budowa obwodnicy stała się faktem

3 listopada ruszyła długo wyczekiwana budowa pierwszego etapu obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S 11. Dzień później w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie poseł Andżelika Możdżanowska oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji spotkali się z samorządowcami

W konferencji uczestniczyli również kierownik budowy - Marek Madej oraz Michał Wandrasz z GDDKiA oddz. w Opolu. Liczną reprezentacją stanowili samorządowcy z powiatu kępińskiego: Starosta Kępiński - Witold Jankowski, Wicestarosta - Grażyna Jany, a także wójtowie i przedstawiciele gmin Powiatu Kępińskiego.

Przypomnijmy, że poseł Andżelika Możdżanowska od kilku lat zabiegała o budowę obwodnicy. Uczestnikom piątkowego spotkania przypomniała swoje starania. Wszystko rozpoczęło się w 2013 roku. W sierpniu roku następnego zagwarantowane zostały środki na realizację tej budowy, a 31 października 2014 roku rozpoczął się przetarg. 7 października 2015 roku podpisano umowę na obwodnicę Kępna.

- Nikogo nie trzeba przekonywać jak długo czekaliśmy i jak ważna jest to inwestycja dla naszych mieszkańców - przyznała poseł Andżelika Możdżanowska.

Dwujezdniowa obwodnica ma długość 3,7 km i prowadzi od istniejącej drogi krajowej nr 11 do węzła „Kępno - Krążkowy” (skrzyżowanie z drogą S8). Prowadzenie budowy Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad powierzył opolskiemu Oddziałowi GDDKiA, a wykonawcą obwodnicy jest „Budimex” S.A. Wartość kontraktu to 66 022 710 zł. Budowa obwodnicy ma się zakończyć we wrześniu 2018 r.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama