- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Dnia 16 czerwca bieżącego roku Gmina Kępno weźmie udział w obchodach XIII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek promującego ideę bookcrossingu w Polsce

Bookcrossing to nieodpłatne przekazywanie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. „półkach bookcrossingowych” (np. stoliki, regały, gabloty), po to, aby znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

Organizatorami obchodów kępińskiego święta są nauczyciele bibliotekarze gimnazjów w Kępnie i Krążkowach, Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej. Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do czytania książek i uczestnictwa w międzynarodowym ruchu czytelniczym.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek zaplanowano przemarsz uczniów po kępińskim Rynku. Młodzież będzie objaśniała zasady bookcrossingu i rozdawała mapki zawierające informację o miejscach, w których książki czekają na czytelników. Przemarsz uczniów odbędzie się na Rynku w dniu 16 czerwca 2016 r. w godzinach od 9:30 do 10:00 i już od tego dnia można zabierać książki z „półek bookcrossingowych”.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama