Kępno: Partnerstwa z gminami zawarte - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Partnerstwa z gminami zawarte

Od 18 maja sukcesywnie podpisywane są partnerstwa z kolejnymi gminami powiatu kępińskiego w celu wspólnej realizacji inwestycji na drogach powiatowych. To już kolejny rok funkcjonowania takiej formuły współpracy, która pozwala w znacznym stopniu poszerzać katalog realizowanych wspólnie zadań inwestycyjno-remontowych na drogach powiatowych

Cały mechanizm rozpoczęły w lutym tego roku konsultacje Zarządu Powiatu Kępińskiego z włodarzami poszczególnych gmin. W ich trakcie Zarząd przedstawił możliwości finansowe powiatu w zakresie inwestycji drogowych, omówiono wówczas także oczekiwania i możliwości finansowe gmin w zakresie wsparcia proponowanych inwestycji.

Finalnie udało się podpisać porozumienia z gminami.

Jako pierwszą podpisano umowę partnerską z gminą Bralin, która zakłada wsparcie przez powiat dwóch inwestycji gminnych. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy drogi na odcinku Mielęcin –Weronikopole długości ok. 750 mb. Druga inwestycja to przebudowa obiektu mostowego w Mielęcinie w ciągu drogi powiatowej nr 5600P oraz wykonanie odwodnienia drogi. Łącznie Powiat Kępiński przekaże na realizację obu ww. zadań 200 000 złotych.

W przypadku Gminy Rychtal powiat w drodze porozumienia przekazał 15 000 złotych na dokończenie budowy chodnika w Drożkach.

Gmina Trzcinica przekazała na rzecz Powiatu Kępińskiego 50 000 złotych, co stanowić będzie część kosztów realizacji następujących zadań inwestycyjnych. Remont drogi powiatowej relacji Mroczeń – Laski - odcinek w lesie masą asfaltową na gorąco, budowę trzech odcinków chodników w miejscowościach Kuźnica Trzcińska, Laski i Trzcinica o łącznej długości ok. 200 mb. Wykonanie nakładki bitumicznej i odcinkowo powierzchniowego podwójnego utrwalenia na odcinku drogi powiatowej łączącej Trzcinicę z Kuźnicą Trzcińską.

Gmina Łęka Opatowska przekazała na rzecz powiatu kwotę 400 000 złotych, która stanowić będzie część wkładu własnego w ramach realizowanej przy udziale środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” przebudowy drogi powiatowej Trzebień – Opatów.

25 maja podpisane zostało porozumienie z Gminą Kępno na mocy którego uregulowano szczegółowo kwestie udziału finansowego Powiatu Kępińskiego w przebudowie ul. Walki Młodych oraz udziału finansowego Gminy Kępno w przebudowie ulicy Wieluńskiej.

30 maja zawarto porozumienia z Gminą Baranów. W ich następstwie gmina przekaże 185 000 złotych na dalsze prace związane z budową chodnika przy ulicy Szerokiej w Słupi pod Kępnem oraz remont kanalizacji w obrębie tej inwestycji. Ponadto gmina przekaże 770 000 złotych na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej łączącej Joankę i Mroczeń. Powiat przekazał gminie 370 000 złotych na przebudowę drogi gminnej Grębanin – Żurawiniec.

31 maja podpisana została umowa partnerska z Gminą Perzów, zgodnie z którą gmina wniesie w ramach porozumienia 90 000 złotych. Środki te stanowić będą część kosztów wymiany starej nawierzchni chodnika z płytek betonowych na odcinku około 150 metrów we wsi Domasłów oraz wykonanie nowej nakładki bitumicznej na odcinku Perzów-Ludwiczyn. W przypadku powstania oszczędności w ramach dwóch wyżej wymienionych zadań zaoszczędzone środki wykorzystane zostaną na kontynuację budowy dalszej części chodnika w miejscowości Koza Wielka.

Zawarcie porozumień otwiera możliwość realizacji przez Powiatowy Zarząd Dróg wyżej wymienionych inwestycji drogowych.
Zgodnie z porozumieniami prace muszą być wykonane do końca tego roku.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama