Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W piątek 1 lipca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Przemysłowej w Kępnie odbyło się spotkanie rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu kępińskiego.

Pretekstem do organizacji tego wydarzenia był obchodzony w Polsce 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to zostało uchwalone przez Sejm RP w 2006 roku a jego naczelną ideą jest uhonorowanie trudu rodziców zastępczych i ich poświęcenia dla dzieci będących w potrzebie. Niestety z roku na rok maluchów potrzebujących opieki i wsparcia stale przybywa, a kandydatów na rodziny zastępcze nieustannie brakuje. W 2015 roku w powiecie kępińskim funkcjonowało 68 rodzin zastępczych, w tym 29 rodzin spokrewnionych z dzieckiem, 28 rodzin zastępczych niezawodowych, 10 rodzin zawodowych i jedno pogotowie rodzinne. Łącznie w rodzinach zastępczych na terenie powiatu kępińskiego w ubiegłym roku wychowywało się 124 dzieci. Powiat Kępiński, inaczej niż większość powiatów, zamiast wysyłać rodziców na szkolenia do oddalonych często o wiele kilometrów placówek szkoleniowych, tutaj, na miejscu szkoli kandydatów na rodziców zastępczych.
O ogromnej roli społecznej, jaką pełnią rodziny zastępcze, mówiła m.in. Zuzanna Czworowska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - "Spotkaliśmy się tutaj przede wszystkim, żeby podziękować wszystkim funkcjonującym rodzinom zastępczym z terenu powiatu, które podjęły się trudu wychowania drugiego człowieka. Wyrażam również szczery podziw dla was, dla waszej empatii, odwagi i miłości, dlatego że każdego dnia stawiacie wielkie kroki, jeżeli chodzi o przekazywanie dobrych wzorców i tego co jest najpiękniejsze dla dobra wszystkich dzieci, bo wszystkie dzieci nasze są". Następnie Pedagog Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Katarzyna Stencel przedstawiła zasady funkcjonowania placówki oraz dane statystyczne dotyczące rodzin zastępczych w naszym regionie. Następnie głos zabrała Joanna Luberadzka - Gruca z warszawskiej Fundacji "Przyjaciółka", która opowiedziała o Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

Następnie nadszedł czas na podziękowania dla rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych z terenu powiatu Kępińskiego. Tu gratulacje i wyrazy uznania dla codziennej pracy rodzin zastępczych przekazali starosta Witold Jankowski oraz wicestarosta Grażyna Jany. W sposób szczególny podziękowano Pani Ewie Nowak, która prowadzi jedyne w powiecie pogotowie rodzinne od ponad 9 lat. Po wręczeniu podziękowań i statuetek, dla rodziców i zebranych gości wystąpiły dzieci ze świetlicy ontegracyjno-socjoterapeutycznej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Piątkowe spotkanie zwieńczył poczęstunek, animacje i atrakcje dla dzieci.www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama