- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Patriotyczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę

Około 5 tys. kibiców z całego kraju przybyło w sobotę, 4 stycznia 2014 r., z pielgrzymką na Jasną Górę. Tegoroczna szósta pielgrzymka odbyła się pod hasłem Chwała prawdziwym zwycięzcom i dedykowana była Powstańcom Warszawskim. Grupa Kępińskich kibiców z Fanclubu Lecha Poznań brała również udział w pielgrzymce do Częstochowy

W tym dniu kibice Lecha, Legii, Pogoni, Widzewa, Wisły Arki, Cracovii, Ruchu, Śląska i wielu innych drużyn z całej Polski stali obok siebie wsłuchani w homilię i modlili się razem, pokazując, że - jeżeli chodzi o naszą ojczyznę - przynależność klubowa schodzi na plan dalszy.

Msza odbyła się w wypełnionej po brzegi Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. -Dobre imię powstańców warszawskich było przez lata szargane przez komunistyczną propagandę, również dzisiaj podnoszą się podobne głosy w dyskusjach nad celowością tego narodowego zrywu, bo niektórym wydaje się, że wszystko na tym świecie można zważyć, zmierzyć, zaprogramować czy poddać negocjacjom – mówił podczas homilii główny organizator pielgrzymki ks. Jarosław Wąsowicz z Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Pile. Kibice homilię nagrodzili brawami. Podczas mszy poświęcono również szaliki klubowe i sztandary, odśpiewano hymn państwowy. Na zakończenie mszy kibice skandowali: Bóg, honor i ojczyzna.

Po nabożeństwie w sali o. Kordeckiego Leszek Żebrowski, znawca tematyki podziemia niepodległościowego wygłosił wykład na temat powstania warszawskiego i jego oceny także dzisiaj.

Od godz. 15.00 zainaugurowana została prezentacja wybranych stowarzyszeń kibicowskich, a potem prezentacja patriotycznych transparentów na Wałach Jasnogórskich. O 18.00 rozpoczął się koncert Tadeusza Polkowskiego. Artysta znany jest z utworów, w których wyśpiewuje bohaterstwo żołnierzy wyklętych, polskich patriotów, którzy przez cały PRL walczyli z komuną o wolność kraju. Tadeusz Polkowski będzie promował swoją trasę koncertową – Burza1944.pl - z którą rusza wiosną w Polskę.

Kibice tradycyjnie na zakończenie pielgrzymki wywiesili na Wałach Jasnogórskich klubowe flagi i transparenty. Specjalną oprawę poświęconą powstaniu warszawskiemu przygotowali kibice Legii Warszawa. Trzy transparenty tworzyły napisy 1944 Ojców poszli śladem - potomnym przykład dali 2014 oraz 1 sierpnia - Pamiętamy, nawiązujące do 70. rocznicy powstania warszawskiego. Później odpalono specjalnie przygotowane białe i czerwone race. Kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Bogurodzicę.

Zbyszek Wełdziński
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama