- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Szkolenie z technologii energooszczędnych

3 VIII 2016 roku Stowarzyszenie „Wrota Wielkopolski” zorganizowało szkolenie w Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy. W szkoleniu udział wzięło około 20 osób, w tym Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, Przewodnicząca Rady Stowarzyszenia „Wrota Wielkopolski” Renata Gość oraz Justyna Muszalska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Centrum Technologii Energetycznych to organizacja inżyniersko – doradcza wyspecjalizowana w wykorzystaniu technologii energooszczędnych i odnawialnych źródeł energii w Polsce. Centrum Energetyczne w Świdnicy dysponuje liczącym 1200 m2 supernowoczesnym obiektem, w którym wykorzystuje i testuje nowatorskie rozwiązania w zakresie energooszczędności w budynkach (łącznie 12 różnych technologii). Posiada własną badawczą instalację fotowoltaiczną z 8 typami systemów PV pierwszej i drugiej generacji. Ściśle współpracuje z pracownią projektową Domy Czystej Energii, która projektuje od podstaw budynki niskoenergetyczne (mieszkalne i usługowe), z kompletnym doborem instalacji energetycznych w oparciu o rozwiązania zweryfikowane na obiekcie CTE. Usługi CTE są realizowane przy współpracy z interdyscyplinarnym zespołem złożonym z 45 specjalistów praktyków, inżynierów i naukowców (w tym 14 ekspertów z Politechniki Wrocławskiej). Zespół tworzą architekci, fizycy budowli, instalatorzy, projektanci, energetycy, specjaliści od małych instalacji OŹE oraz systemów wentylacyjno klimatyzacyjnych i mikrobiologii, a także ekonomiści i eksperci od pozyskiwania funduszy europejskich i krajowych na inwestycje. W trakcie szkolenia była możliwość zapoznania się z różnorodnymi technologiami energooszczędnymi oraz systemami fotowoltaicznymi i systemami kolektorowymi. Gmina Trzcinica 1 czerwca 2016 roku podpisała deklarację z Inwestycje Lokalne Sp. z o. o. w sprawie oszczędnego gospodarowania energią, a także poprawy efektywności energetycznej. W zakresie tego znalazły się także plany inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Gmina Trzcinica w ostatnim czasie oddała do użytku przedszkole (2014 rok) i bibliotekę (2015) w Trzcinicy, w których zastosowane są technologie energooszczędne, w tym systemy wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Podobnie oba wnioski złożone o dofinansowanie z WRPO, a dotyczące Zespołu Szkół w Laskach zawierają elementy oszczędzania energii, w tym także wentylacji z odzyskiem ciepła i termomodernizacji. Jak podsumowuje Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: Było to bardzo ciekawe i przede wszystkim praktyczne szkolenie. Elementy, z którymi mieliśmy możliwość się zapoznać, zostaną zastosowane w niedługim czasie częściowo zastosowane w modernizowanych obiektach.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama