VIII Dni Gminy Trzcinica - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

VIII Dni Gminy Trzcinica

5 czerwca 2016r. odbyły się VIII Dni Gminy Trzcinica. O godz. 1400 Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik powitał wszystkich Mieszkańców i Gości zachęcając do korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatora oraz życząc udanego popołudnia. Zostały także odczytane listy w imieniu Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej, którzy nie mogli być obecni na uroczystości.

Równolegle na Kompleksie Boisk ORLIK 2012 przeprowadzony został Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzcinica oraz Turniej Piłki Siatkowej. Dniom Gminy Trzcinica, jak stało się już tradycją towarzyszyły imprezy o charakterze rekreacyjnym i sportowo-kulturalnym. Wśród licznych atrakcji znalazły się stanowiska Sołeckie z Gminy Trzcinica, stoisko Gminy Trzcinica, stanowisko Taekwondo, dzieci miały możliwość przejażdżki kucykiem oraz skorzystania z zabawy na dmuchanych zamkach. Podczas imprezy można było skorzystać z gastronomii przygotowanej przez Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Lasek oraz posilić się potrawami z grilla. Występy rozpoczęli młodzi artyści z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy przedstawiając swoje zdolności wokalne i taneczne, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po zakończeniu występów obu Zespołów Szkół najmłodsi uczestnicy festynu mogli zaprezentować piosenkę lub wierszyk za co otrzymywali pluszowe upominki. Wszystkim dzieciom rozdane zostały także talony na bezpłatne zabawy w „dmuchanych zamkach”, które tego dnia były do ich dyspozycji Następnie na scenie pojawił się Animator który przygotował dla najmłodszych interaktywną zabawę z chustą animacyjną. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w przygotowanych zagadkach oraz chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach. Dodatkową atrakcją były stanowiska Sołectw z Gminy Trzcinica. Przygotowane stanowiska były okazją do ukazania potencjału artystycznego, pasji i zainteresowań mieszkańców a jej celem było przybliżenie przybyłym mieszkańcom i gościom bogactwa oraz różnorodności twórczości rękodzielniczej i wytwarzanych produktów lokalnych. Występy sołectw cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęły dużą publiczność. Sołectwa z dużą energią i humorem wprowadziły przybyłych Mieszkańców i Gości w imprezowy nastrój. Nie zabrakło humorystycznych piosenek oraz tańców. Wiele zabawy dostarczyły także wróżby wróżki Merkurii. W podziękowaniu sołectwom za zaangażowanie w przygotowaniu prezentacji Wójt Grzegorz Hadzik, Sekretarz Renata Ciemny oraz Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk wręczyli dyplomy oraz słodkie upominki. Natomiast w imieniu Poseł na Sejm RP Andżeliki Możdżanowskiej zostały wręczone złote medale.
Po południu odbyło się podsumowanie rozgrywek sportowych, które wcześniej przeprowadzone zostały na boisku ORLIK. Zawodnicy rywalizowali w Turnieju Piłki Nożnej oraz Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Trzcinica. Mecze piłki nożnej poprowadził sędzia Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Dawid Pieniężny. W turnieju piłki nożnej udział wzięły 4 drużyny: Wodziczna, Pomiany, Aniołka Pierwsza oraz Trzcinica. W turnieju piłki siatkowej wystąpiły również 4 zespoły: Kuźnica Trzcińska Team, Sparta Laski, gościnnie wystąpiły również dwie drużyny z Ukrainy: Karpaty i Kozaki. System rozgrywek został ustalony w dniu zawodów. Zarówno w turnieju piłki nożnej i w turnieju piłki siatkowej mecze rozgrywano systemem każdy z każdym bez spotkań finałowych typu „play off”, a o zajętym miejscu decydował bilans wszystkich rozegranych spotkań. W turnieju piłki nożnej najlepsza okazała się drużyna z Wodzicznej, 2 miejsce zajęła Trzcinica, a 3 miejsce Pomiany. Natomiast w turnieju piłki siatkowej najlepsza była drużyna z Kuźnicy Trzcińskiej, 2 miejsce zajęła drużyna z Ukrainy – Karpaty na 3 miejscu uplasowała się drużyna z Lasek. Dyplomy, puchary i pamiątkowe statuetki wręczone zostały przez Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Mikołajczyka, Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika i Sekretarz Gminy Trzcinica Renatę Ciemny.
Gwiazdą wieczoru był Zespół ANDRE, który przy dźwiękach muzyki disco polo zabawiał licznie zgromadzoną publiczność prezentując swoje największe przeboje. Zespół świetnie wprowadził publiczność w atmosferę zabawy tanecznej, którą prowadził DJ. Popołudnie oraz wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama