- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Specjalnych do Paryża i Disneylandu

Z wycieczki w paryskim Disneylandzie wrócili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych.Mimo deszczu, którym przywitał Paryż, plan wycieczki udało się zrealizować w całości. W wyjeździe uczestniczyli także rodzice i rodzeństwo uczniów. Cała grupa liczyła 91 osób.

W czasie pobytu uczniowie zwiedzali najsłynniejsze zabytki Paryża: Panteon, Katedrę Notre Dame, spacerowali uliczkami Dzielnicy Łacińskiej przyglądając się budynkom Sorbony czyli Paryskiego Uniwersytetu. Zobaczyli Luwr, Plac Zgody, Pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, Muzeum Impresjonistów – d’Orsay. Aby umożliwić dzieciom zobaczenie jak największej ilości zabytków, zwiedzanie odbywało się pieszo i autokarem. Pozwoliło to uniknąć wielkiego zmęczenia i w szybkim tempie przemieszczać się w okolice następnych ciekawych punktów programu, do których zaliczyć można przejazd na Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, plac Trocadero, wizyta w dzielnicy XXI wieku La Defense. Punktem kulminacyjnym był oczywiście wjazd na Wieżę Eiffla. Dla uatrakcyjnienia zwiedzania wjazd na Wieżę odbywał się jeszcze w dzień, natomiast zjazd w momencie, kiedy wieża rozbłysnęła mnóstwem migających światełek. Ciekawym punktem programu był nocny rejs statkiem po Sekwanie. A jedną z najważniejszych dla dzieci atrakcji była oczywiście wizyta w Disneylandzie. Bajkowy świat Walta Disneya to wspaniałe atrakcje, karuzele, kolejki górskie, labirynt Alicji z Krainy Czarów, dom Myszki Miki, Dom Strachów, Kraina Piratów z Karaibów, Rakieta wylatująca w kosmos i wiele, wiele innych, z których wszyscy mogli korzystać bez ograniczeń. Wizyta w Disneylandzie trwała cały dzień do późnych godzin wieczornych, aby wszyscy mogli zobaczyć Paradę bajkowych postaci oraz pokaz fajerwerków. Wyjazd pokazał kolejny raz, że dzieci niepełnosprawne w szkole specjalnej są przygotowane do trudów podróży oraz mają wiele możliwości zdobywania wiedzy w sposób konkretno – obrazowy. Uczestnictwo w takim wyjeździe uczy nie tylko poznawania zabytków, krain geograficznych, historii, ale przede wszystkim funkcjonowania we współczesnym świecie, pokonywanie własnych słabości, przeżywanie wspaniałych emocji i wielu innych rzeczy, których na co dzień się nie doświadcza – powiedziała po powrocie dyrektor szkoły Beata Lebek.
www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama