- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

"Wakacje to jest super sprawa: odpoczynek i zabawa"

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne półkolonie w Szkole Podstawowej w Grębaninie

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez wykwalifikowanych pedagogów. Celem tygodniowych półkolonii było wskazanie ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, zachęcenie do poznawania świata poprzez rozwijanie nowych zainteresowań oraz zafascynowanie nauką.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia cyrkowe. Przedstawiono na czym polega sztuka cyrkowa. Dzieci miały możliwość poznania oraz nauczenia się między innymi: żonglowania na samodzielnie wykonanych piłeczkach, kręcenia talerzami, diabolo oraz zabawy z flowerstickami. Po tych zajęciach wielu z uczestników zapragnęło rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku. Dzieci doszły do wniosku, że aby być w czymś dobrym lub perfekcyjnym, potrzeba dużo ćwiczeń i wytrwałości.

W drugi dzień zajęć do szkoły zawitał funkcjonariusz policji z Kępna, który w bardzo ciekawy sposób zainteresował dzieci kryminalistyką. Miały one możliwość m.in. pobierania odcisków palców, próbek zapachowych z wykorzystaniem oryginalnego sprzętu policyjnego. Po tym dniu zajęć dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca w policji, a wielu z nich zamierza w przyszłości zostać technikiem kryminalistyki. Na zakończenie dnia zostały wykonane rzeźby z gazet, które następnie pomalowano palcami.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem doświadczeń chemicznych i fizycznych. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały różnego rodzaju zjawiska poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń. Miały możliwość poznania właściwości różnych substancji i ich reakcji z innymi związkami. Teraz fizyka i chemia na pewno stanie się ciekawsza w nowym roku szkolnym.

W czwartek Wójt Gminy - Bogumiła Lewandowska-Siwek zaprosiła uczestników półkolonii do zwiedzania Urzędu Gminy w Baranowie. Dzieci dzięki uprzejmości pani Wójt oraz Sekretarza Gminy, Zastępcy Wójta – pana Marka Potarzyckiego zobaczyły miejsce pracy najważniejszych osób w Gminie. Miały możliwość zwiedzenia sali ślubów oraz zrozumienia na czym polega praca Urzędu Stanu Cywilnego. Wielką frajdą było zwiedzanie straży oraz wozów strażackich z możliwością kierowania - oczywiście "na niby". Dziękujemy za tę wycieczkę oraz tak serdeczne przyjęcie. Następnie pełni wrażeń wszyscy pojechali do kina w Ostrzeszowie na "Smerfy 2".

Ostatni dzień zajęć również był pełen wrażeń, gdyż odbyły się zawody drużynowe, podczas których śpiewaliśmy, rysowaliśmy i tańczyliśmy. Ponadto tego dnia dzieci zostały uwrażliwione na to, jak łatwo popaść w nałóg oraz na konsekwencje różnych nałogów. Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie pieski z balonów przeznaczonych do modelowania oraz puszczaliśmy bańki mydlane. Każdego dnia nie zabrakło również wspólnych zabaw na świeżym powietrzu takich jak "podchody", "Pif-Paf" czy też zabaw z chustą animacyjną. Aby mieć siły na wspólną zabawę dzięki uprzejmości Pani dyrektor i pomocy Pani sekretarki, każdego dnia dzieci miały zapewniony posiłek oraz picie. Jednym słowem: wakacje to jest super sprawa: odpoczynek i zabawa.

Anna Grygiel
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama