- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

96. rocznica powrotu Kępna do Macierzy

W dniu 17 stycznia 2016 r. w Kępnie odbyły się obchody upamiętniające 96. rocznicę powrotu Kępna do Macierzy. Wydarzenie to przypominało dzień, w którym dzięki zwycięskiemu zrywowi niepodległościowemu oraz zabiegom dyplomatycznym Kępno i okolice po ponad stu dwudziestu latach niewoli znalazły się w granicach odrodzonej i wolnej Rzeczypospolitej

W uroczystościach tych udział wzięły władze samorządowe Powiatu Kępińskiego, Miasta i Gminy Kępno, radni, kombatanci, przedstawiciele organizacji, służb oraz instytucji, uczniowie, nauczyciele i dyrekcje kępińskich szkół, a także poczty sztandarowe.

Rano o godzinie 9.45 w Kościele pw. Św. Marcina odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i celebrowana przez ks. proboszcza Jerzego Palpuchowskiego.

Następnie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów na Rynku w Kępnie przed pomnikiem „Bohaterów walk o wolność i demokrację”.

Powiat Kępiński reprezentowali m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Członkowie Zarządu Powiatu: Krystyna Możdżanowska, Michał Błażejewski i Zenon Kasprzak, Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński oraz Radni Powiatu Kępińskiego.

Po zakończonych obchodach na Rynku delegacje Powiatu Kępińskiego oraz Gminy Kępno, a także kombatanci złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pamiątkową tablicą na Rynku w Kępnie.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama