- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

ARTwarium – czyli nowe stowarzyszenie w naszym regionie

Dzięki realizacji kolejnych projektów kulturalno–społecznych przez gminę Bralin oraz ukształtowaniu się w ich wyniku trwałej grupy osób z naszego regionu o wspólnych pasjach i zainteresowaniach w tym miesiącu powstało młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium

We wrześniu br., odbyło się spotkanie założycielskie osób, które postanowiły powołać do życia stowarzyszenie bazujące na inicjatywie funkcjonowania rozgłośni oraz powstałe w ramach realizacji dwóch dotychczas trwających artystyczno – medialnych projektów: „Lokalne warsztaty artystyczno – medialne Media – art” oraz „Bralimedia – usłysz i poczuj”. Zakładane w/w przedsięwzięcia, trawające już od września poprzednio roku, za główny cel stawiały sobie ukształtowanie nowej drogi funkcjonowania szeroko rozumianych oddalonych inicjatyw obywatelskich, angażujących w obszar swojego działania wiele różnorodnych podmiotów, a polegający na funkcjonowaniu młodzieżowego lokalnego radia internetowego (obszar tzw. nowych mediów) oraz budowania wokół niego szeregu inicjatyw kulturalnych. Młodzież działająca w radiu pochodzi z różnych gmin wchodzących w skład powiatu kępińskiego, wszysycy z nich mają ogromną motywację i chęć aktywnego działania na rzecz rozwoju owego projektu, który nie jest możliwy bez nowych konceptów i rozszerzenia obszaru funkcjonowania.

Członkami stowarzyszenia są osoby do 26 roku życia, a średnia wieku samego zarządu to 20,8 lat. Stąd też można postawić tezę, iż jest to najmłodsza organizacja w powiecie, a nawet naszym regionie. Oczywiście należy wspomnieć tutaj o wielkiej pomocy gminy Bralin oraz o zaangażowaniu redaktorów radia i członków stowarzyszenia w mające miejsce prace i działania.

Inicjatywa ma na celu utworzenie aktywnego ośrodka oraz kreowanie środowiska kulturalno – artystycznego stanowiącego miejsce powstawania, eksponowania i konfrontacji nowatorskich działań artystycznych, otwartego na różne postawy twórcze, współpracującego z innymi ośrodkami i środowiskami. Należy zaznaczyć, iż organizowane przedsięwzięcia nie powinno być pojedynczymi wydarzeniami. Młodzi ludzie zebrali wiele doświadczeń, podczas realizacji projektów, ważne, aby nie tracić impetu. Perspektywa działania w formalnej organizacji pozarządowej to ogromny bodziec do dalszej pracy – mówi Dawid Kosakiewicz jeden z członków Zarządu.Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności kulturalnej, medialnej, edukacyjnej, artystycznej oraz społecznej, zwłaszcza w zakresie organizacji i wspierania wydarzeń kulturalno – artystycznych, prowadzenia audycji i wydawania publikacji elektronicznych oraz prowadzenia działalności szkoleniowej a także podejmowania inicjatyw edukacyjnych na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej. Działalność organizacji opiera się na sześciu priorytetach programowych: kultura i rozrywka, edukacja i rozwój, nowe media i technologia informacyjna, działalność na rzecz społeczności lokalnych, działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczeństwa oraz międzynarodowa i międzyregionalna wymiana kulturalna.

Jeżeli ktoś ma pasję i chęć działania z grupą młodzieżową ARTwarium – członkowie stowarzyszenia zapraszają w swoje szeregi. Osoby i różnorodne instytucje chętne do nawiązania współpracy już teraz mogą zgłaszać się do osób – inicjatorów przedsięwzięcia.

Oprócz założenia stowarzyszenia w tym tygodniu miały miejsce kolejne warte wskazania wydarzenia. Wyremontowano studio radiowe w którym działa młodzież. Jakość i odpowiednie zaprojektowanie studia było jednym z priorytetów funkcjonowania. Adaptacja pomieszczenia pod studio nagraniowe i radiowe przeszła na kolejny etap – od teraz młodzież może się cieszyć jego nowym wyglądem i przede wszystkim o wiele lepszą akustyką. Pomieszczenie zostało wykonane w taki sposób aby w pełni spełniało wymagania jakościowe studia emisyjnego. Założone zostały na ścianach pomieszczenia panele akustyczne. W ten sposób studio może być wykorzystywane również w celach montażu i rejestracji utworów muzycznych lokalnych zespołów i wokalistów.

Ponadto została otwarta strona interentowa: www.radio.bralin.pl. Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania portalu, w którym znaleźć można informacje dotyczące lokalnych muzyków, zespołów, terminarzy koncertów i imprez kulturalno – muzycznych, aktualności z regionu (nawiązywane są współprace z poszczególnami instytucjami, organizacjami itp. dot. przekazywania ważnych wydarzeń), toplisty i wiele innych ciekawych pomysłów. Wreszcie w tym tygodniu miała miesce premiera reklamówki lokalnej rozgłośni, która krąży w sieci poprzez różne portale i serwisy nie tylko w naszym powiecie. Pozostaje zaprosić słuchaczy do systematycznego śledzenia audycji na żywo w każdą środę i czwartek od godz. 17:00 do 21:00. Panele najmłodszych w środy – audycje prowadzone przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W czwartki bloki tematyczne autorstwa młodzieży naszego regionu. Poza tym przez cały tydzień można posłuchać bloków muzycznych różnych stylów oraz najważniejszych serwisów, wywiadów, reportaży, debat z całego tygodnia.

Adres internetowy radia:
http://www.radio.bralin.pl/

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama