- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: GLORIA VICTORIBUS!

97 lat temu, 16 lutego 1919r., zakończyło się Powstanie Wielkopolskie, które zdecydowało o powrocie Wielkopolski – dawnych ziem piastowskich – do odrodzonej Rzeczypospolitej. Konsekwencją tego zrywu niepodległościowego, który rozpoczął się 27 grudnia 1918 r. był powrót Ziemi Kępińskiej do Macierzy 17 stycznia 1920 r., kiedy to żołnierze 11 Pułku Strzelców Wielkopolskich pod wodzą Stanisława Thiela wjechali na kępiński Rynek

Dla Zespołu Szkół w Baranowie te daty są szczególne. Mając za patrona Powstańców Wielkopolskich społeczność szkolna kultywuje pamięć o męstwie i patriotyzmie żołnierzy, którzy upomnieli się o polskość Wielkopolskiej Ziemi. Tegoroczne obchody Dnia Patrona były niezwykłym spotkaniem uczniów, rodziców, nauczycieli z dziećmi i wnukami Powstańców, a także z Przyjaciółmi Szkoły. Powołany na tę okazję Sztab Powstańczy wydał 8 rozkazów dla drużyn, do których wcieleni zostali uczniowie, rodzice i Przyjaciele Szkoły. Zadania sprawdzały wiedzę o wydarzeniach i współtwórcach Powstania, a także o symbolach i miejscach upamiętniających sukces powstańczy. Drużyny musiały wykazać się też znajomością piosenek tego okresu, a na koniec wszyscy musieli się zmierzyć z gwarą wielkopolską. Klunkry, fefry, chęchy i bździągwy nikogo nie przestraszyły, więc w nagrodę wszyscy mogli spróbować parzybrody. Dowództwo Sztabu przyznało uczestnikom turnieju medale za ambitną walkę. Dodatkową nagrodą dla uczniów były tytki z klymkami i szneka z glancem. I radość z tak przeżytego Dnia Patrona.

www.baranow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama