- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Gminne Święto Plonów

Po całej dekadzie gminne dożynki wróciły do Janków. Uczestnicy i goście naszego Święta Plonów wystawili gospodarzom najwyższą ocenę za wzorową organizację i atmosferę. Nad wszystkimi ulitowało się też Niebo zsyłając w kluczowych momentach gorące i radosne promyki wczesnego jesiennego słońca

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 mszą św. odprawioną w kościele w Donaborowie przez ks. proboszcza Tomasza Szymczaka. Po mszy senator Andżelika Możdżanowska wręczyła honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali je: Rafał Latusek (Żurawiniec), Kazimierz Kuźnik (Jankowy), Józef Parzonka (Łęka Mroczeńska), Sylwester Sołtysik (Donaborów), Jerzy Tomaszek (Marianka Mroczeńska), Marlena Szubert (Słupia pod Kępnem). W barwnym korowodzie dożynkowym, który wyruszył o 14.00 spod kościoła, wzięli udział: jeźdźcy – Stajnia Balcer (Ireneusz Balcer), bryczki: Stanisław Kokot, Mieczysław Jasiński, Ryszard Sołtysiak, Mariusz Czajkowski, Adrian Wabnic – pług, Karol Kuźnik – rozsiewacz, Bogusław Malcher – agregat uprawowo-siewny, Stanisław Lorenc – opryskiwacz, Szymon Balcer – kombajn, Dawid Dyla – presa, Kazimierz Czekała – gruber. Niebywałą ozdobą korowodu był pomysłowy i barwny udział mieszkańców sołectwa Jankowy. Do tego stylu oryginalnie próbowały się wpasować delegacje z sołectw. Komisja konkursowa uznała, że najoryginalniej zaprezentowała się Słupia. W kolejnym konkursie „Wyróżniające się gospodarstwo rolne Gminy Baranów-2013” rozpisanym przez Komisję Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego uhonorowano:
I miejsce –Katarzyna i Bogusław Malcherowie
II miejsce –Teresa i Roman Jerzykowie
III miejsce –Maria i Jerzy Florczakowie
Za udział w konkursie nagrody otrzymali: Teresa i Jan Możdżanowscy, Małgorzata i Paweł Tomaszkowie, Anna i Piotr Hełkowie, Małgorzata i Roman Gruszkowie, Marta i Sławomir Wylęgowie.

Specjalne nagrody wręczone zostały kołom gospodarstw wiejskich za dożynkowe wieńce. Obrzęd wieńca i chleba z udziałem dożynkowych starostów Kazimierza Kuźnika i Haliny Czekały, wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek oraz przewodniczącej Rady Anny Brust poprzedziło odśpiewanie „Roty” przez chór „Jankowianie”. W części artystycznej zobaczyliśmy najpierw widowisko z udziałem dzieci z Zespołu Szkół w Donaborowie pn. „Pyza na polskich dróżkach”. Tytułowa Pyza i jej 70 przyjaciół z przedszkola i szkoły podstawowej i przybliżyła wszystkim uczestnikom dożynkowego święta stroje i tańce regionalne naszego kraju. Później w oryginalnym konkursie wokalnym wystąpili sołtysi. Artystyczna odwaga nagrodzona została półroczną prenumeratą Tygodnika Poradnika Rolniczego oraz baranowskim Mamrotem. Następnie zaprezentowali się tancerze Baranowskiego Studia Tańca. Dożynkowe przyśpiewki i krytykę płynącą z serca przedstawił chór „Jankowianie” Tę część dożynkowej niedzieli zamknął koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej oraz podopiecznych (z gminy Baranów) Stowarzyszenia „Nutka” pod batutą Antoniego Janaszewskiego. Do białego rana wszyscy bawili się przy muzyce zespołu „Starter”.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama