- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Nowa odsłona turnieju

W czwartek 16 maja odbył się turniej Wiedzy o Gminie

Organizatorzy XIX edycji tego konkursu – Szkoła Podstawowa w Baranowie – zmienili formułę i zamiast tradycyjnej rywalizacji zaproponowali uczestnikom rajd rowerowy. Trasa prowadziła przez Grębanin – kol. Grębanin II- Żurawiniec – Mariankę Mroczeńską – Łękę Mroczeńską – Mroczeń i zakończyła się w Baranowie. Uczestnicy musieli wykonać i udokumentować 12 zadań, które dotyczyły obiektów znajdujących się na trasie, wykazując się jednocześnie umiejętnościami skautowskimi. Jak zmierzyć obwód pomnikowego dębu szypułkowego w Mroczeniu, nie mając miary? A czy wiecie Państwo, ile okien znajduje się w Pałacu Wężyków od strony północnej i jak wygląda herb znajdujący się w tympanonie pałacu z czterokolumnowym portykiem i balustradą tralkową pochodzącym z XIX wieku? Uczestnicy rajdu już wiedzą!

Liczącą prawie 30 km trasę uczestnicy wraz z opiekunami pokonali w trzy godziny, wykazując się świetna kondycja fizyczną. Komisja w składzie: Danuta Kocemba – Słupianek, Anna Żebrowska, Magdalena Kremer oceniała prezentowane w formie elektronicznej efekty pracy drużyn. A były one imponujące. Jak zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy, takie poznawanie gminy na dłużej zapadnie w pamięci. Nagrody pieniężne i poczęstunek dla drużyn ufundował Urząd Gminy w Baranowie, reprezentowany przez sekretarza Marka Potarzyckiego.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama