- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Rozkopane, zbudowane, zasypane

Nowa kanalizacja sanitarna w Jankowach, Donaborowie oraz Słupi jest gotowa na przyłączenie nowych użytkowników. Wybudowano 30 km sieci kanalizacyjnej, 3,66 km przyłączy oraz 14 przepompowni ścieków. Wartość wykonanych prac to 15 146 646, 97 zł netto.

Od kwietnia 2010 roku spółka „Wodociągi Kępińskie” realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Kępno”. Przewidywał on do realizacji w gminach Kępno i Baranów budowę kanalizacji sanitarnej o długości 57,6 km na terenach miejscowości Mianowice, Olszowa, Świba, Baranów, Jankowy, Donaborów, Słupia p/Kępnem, przebudowę dwóch stacji uzdatniania wody w Kępnie i Grębaninie oraz remont kanału sanitarnego na ulicy Jasnej w Baranowie. W chwili obecnej ten etap jest już nami. Dzięki temu 4.052 osoby mają już możliwość korzystania z sieci kanalizacyjnej. To dzięki staraniom spółki i dwóch samorządów – Baranowa i Kępna uzyskano tak ogromne dofinansowanie wynoszące ponad 40 mln zł!

Dzięki staraniom wszystkich stron 26 czerwca 2013r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisano aneks do umowy o dofinansowanie projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Kępno”, dzięki któremu kolejne miejscowości będą posiadały kanalizację sanitarną. Aneks obejmuje budowę do końca 2014r. kolejnych 19,84 km sieci kanalizacyjnej na terenach miejscowości Myjomice, Ostrówiec, Kierzno w Gminie Kępno oraz Łęka Mroczeńska w Gminie Baranów. Zakupiony zostanie również profesjonalny pojazd do czyszczenia kanalizacji sanitarnej. Koszt wykonania powyższego zakresu to kwota ponad 17 mln zł. Da to możliwość korzystania z kanalizacji sanitarnej dla kolejnych 2.114 osób. Łącznie w ramach projektu wykonane zostanie 87,02 km kanalizacji, 41 przepompowni ścieków, 2 stacje uzdatniania wody, co da możliwość korzystania z systemu kanalizacji dla 6 166 mieszkańców.

-Podstawowym hasłem tej inwestycji jest stwierdzenie „rozkopane, zbudowane, zasypane”. Podsumowuje to, może w sposób trywialny, to całe zadanie. Trzeba zdawać sobie sprawę ile było problemów w międzyczasie. O tym najwięcej mogą powiedzieć wykonawcy oraz inwestorzy. Samorządy również napotkały sporo uciążliwości- mówił prezes spółki, Mirosław Grygier. -Oprócz inwestycji kanalizacyjnych wymieniliśmy 3,7 km sieci azbestowo-cementowej i prawie 4 km przyłączy wodociągowych w gminie Baranów- dodał. -Chciałabym aby to był standard, aby nasze polskie wsie miały wszystko, co XXI wiek wymaga. To związane jest oczywiście z ogromnymi kosztami. Tak naprawdę gdyby nie było dotacji to gminy, nie udźwignęłyby wszystkiego - powiedziała wójt Baranowa, Bogumiła-Lewandowska Siwek. Realizowany projekt znacznie przyczyni się do poprawy stanu środowiska, a także jakości życia mieszkańców obu gmin.

Gmina Baranów
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama