- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Wizyta seniorów z Tiszanana

O przyjaźń trzeba dbać, przyjaźń – pielęgnować. Służą temu systematyczne spotkania, wzajemne odwiedziny. Na przełomie czerwca i lipca (27.06-02.07) gościła w Baranowie 17-osobowa grupa seniorów z Tiszanana (Węgry). Wymiana została zapoczątkowana w ubiegłym roku, kiedy to nasi seniorzy odwiedzili przyjaciół z Węgier

Pięciodniowy program wizyty bogaty był w różnorodne emocje i wrażenia. – Staraliśmy się, by nasi goście czuli się u nas dobrze, by mogli dużo zobaczyć, ale zostawiliśmy też sporo miejsca na przyjacielskie spotkania – tłumaczy wójt Gminy Baranów. Wtorek wypełniło zwiedzanie Wrocławia (Panorama Racławicka, Afrykarium w Zoo, kolorowe fontanny), środę przeznaczyliśmy na zwiedzanie naszej Gminy (kościoły w Baranowie, i Donaborowie (akcent artystyczny w wykonaniu Jacka Klyty i jego synów), nowa sala gimnastyczna w Donaborowie, urząd gminy, Baranowska Chata, Orlik, Barankowo, budynek wielofunkcyjny na Muratorze. Obiad przygotowany przez kucharki z Barankowa, szkoła i Izba Pamięci w Słupi. Wieczór goście i gospodarze spędzili przy grillu w dworku w Donaborowie. Przy okazji zaprezentowano film promocyjny Baranowa nakręcony z lotu ptaka. W czwartek cała grupa zapoznała się z urokami Gołuchowa. Ostatniego dnia goście zwiedzili Kępno (Muzeum Kępińskie, Rynek, synagoga, Kościół św. Marcina, zabytkowy wóz strażacki, kościół ewangelicki). Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne z mnóstwem podziękowań i tortem uświetniającym współpracę polsko-węgierską.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama