- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Będzie remont basenu w Słupi pod Kępnem

  • Wizualizacja basenu po remoncie
    Wizualizacja basenu po remoncie
W marcu 2016r. Powiat Kępiński złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie przebudowy lub remontu obiektu sportowego w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016 na zadanie inwestycyjne pn. "Remont stacji uzdatniania wody i basenu w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem".

Decyzją zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wniosek znalazł się na liście projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane do dofinansowania. Zakres planowanej inwestycji obejmować będzie: -remont stacji uzdatniania wody na potrzeby basenu wraz z remontem pomieszczenia przeznaczonego na stacje uzdatniania wody, -remont niecki basenu – wbudowanie w istniejącą nieckę żelbetową niecki ze stali nierdzewnej, wyposażonej w górne rynny przelewowe oraz profilowanie dna basenu (głębokość proponowana od 1,0 m, w środku długości 1,3 m i 1,8 m na końcu basenu) wykonanie górnego przelewu wody, wykonanie instalacji odkurzającej dno basenu wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, wykonanie instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych (w niecce przewidziano dodatkowo elementy do masażu karku i barków), wykonanie wejść do basenu oprócz tradycyjnego (drabinki) poprzez schody umieszczone w części płytkiej basenu oraz montaż podnośnika dla niepełnosprawnych. Remont okładzin ściennych pomieszczenia basenu, posadzki, sufitu, instalacji zasilających nieckę basenową oraz instalacji elektrycznej.
Wysokość przyznanego dofinansowania to 50% wartości kosztów kwalifikowalnych w wysokości 977 400,00zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2017r.
Z krytej pływalni w Słupi korzystają przede wszystkim dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, w tym sekcja sportowa odnosząca duże sukcesy na niwie nie tylko regionalnej, ale również krajowej - złote medale na Mistrzostwach Polski i Wielkopolski w pływaniu. Sukcesy naszych pływaków w dużej mierze zdecydowały o zakwalifikowaniu wniosku do dofinansowania. Oprócz wykorzystania do zajęć lekcyjnych, z obiektu korzysta ponad 1000 osób, w tym zdecydowaną większość stanowią dzieci. Na basenie realizowane są również programy nauki pływania organizowane przez gminy powiatu kępińskiego, zajęcia nauki pływania dla osób dorosłych, popularne wśród pań zajęcia Aqua Aerobiku i inne. Pływalnia jest również wykorzystywana przez grupy zorganizowane tzn. zakłady pracy, kluby sportowe, stowarzyszenia.www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama