- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Będzie zjazd z S8 w Bralinie

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl

Będą pieniądze na budowę zjazdu z drogi ekspresowej S8 w Bralinie. Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz poinformował o tym na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 18 stycznia w Starostwie Powiatowym

Środki na budowę inwestycji powiat kępiński pozyskał z "Listy Projektów Kluczowych” Marszałka Województwa Wielkopolskiego. To była ostatnia i jedyna szansa aby zdobyć fundusze na realizację tej inwestycji ale przyznam, że nie było to łatwe - mówił podczas spotkania z dziennikarzami starosta. Znaleźć się na liście najważniejszych projektów dla Wielkopolski graniczyło niemalże z cudem. Ale udało się i uważam to za spory sukces.

Kosztorys projektu budowy zjazdu z węzła Bralin, łączący S8 ze starym szlakiem drogi krajowej nr 8, wyceniono na ponad 4 mln 155 tyś. zł, jego dofinansowanie z projektów kluczowych wyniesie 80% kosztów. Będzie to ponad 3 mln 325 tyś.zł. Pozostałe 20% kosztów, czyli ponad 830 tys. wyłożą wspólnie powiat kępiński oraz gmina Bralin. Nie należy zapominać również o dodatkowych kosztach wykupu gruntów. Takie działania to efekt wcześniejszego porozumienia obu samorządów. Myślę, że na takie partnerstwo możemy liczyć, tym bardziej, że to powiat jest beneficjentem projektu i to powiat otrzymał pieniądze - podkreślał Włodzimierz Mazurkiewicz.

Podczas konferencji omówiono sprawy techniczne dotyczące nowego zjazdu. Droga przebiegać będzie częściowo w starym szlaku, z nowym 250 m przejściem przez las. Tym samym ulica Leśna stanie się ulicą ślepą. Nie będzie także ronda, które przewidywał wcześniejszy wariant projektu. Powstaną lewo i prawo skręty, łączące starą ósemkę z drogą ekspresową. Po długotrwałych negocjacjach z GDDKiA kategoria drogi została zaniżona, co pozwoliło na realizacje inwestycji.

Projekt został zaakceptowany i przyjęty do realizacji przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Teraz rozpoczynamy procedurę, która myślę skończy się pomyślnie-stwierdził starosta Mazurkiewicz. Wszystko jednak ma swoją kolej, niestety wymaga czasu i cierpliwości.

Pod koniec lutego podpisana zostanie stosowna umowa, następnie wyłoniony wykonawca. Inwestycja, czyli budowa zjazdu z drogi ekspresowej S8 w Bralinie, zakończona ma zostać w pierwszej połowie 2014 roku.

www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama