- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bezrobotni w powiecie kępińskim

Rynek pracy w 2011 roku nie przyniósł większych „niespodzianek”, zapowiadana stagnacja, powolny spadek płac, zmniejszenie środków Funduszu Pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych oraz wyższy niż przed rokiem – wskaźnik bezrobocia stały się faktem

W Polsce stopa bezrobocia w grudniu 2011 roku wynosiła 12,5% i była wyższa niż przed rokiem o 0,2 pkt. procentowego. Nadal trwa tendencja wzrostowa, mająca swój początek w 2008r. W powiecie kępińskim w końcu ubiegłego roku bez pracy pozostawało 6,4% aktywnych zawodowo. Wzrost stopy bezrobocia jest wyraźnie widoczny na przestrzeni ostatnich 4 lat. Koniec roku 2011 zamknął się w skali powiatu ogólną liczbą 1714 bezrobotnych.

Poziom bezrobocia w poszczególnych gminach naszego powiatu był bardzo zróżnicowany. Obszarem terytorialnym o największej liczbie bezrobotnych było miasto i gmina Kępno – 50% ogółu bezrobotnych. Natomiast gminę Perzów cechował najmniejszy poziom bezrobocia, którego udział wyniósł 7%. W 2011 roku wzrost bezrobocia odnotowano w każdej gminie powiatu kępińskiego.

W końcówce ubiegłego roku w ewidencji PUP w Kępnie figurowało 1075 kobiet oraz 639 mężczyzn pozostających bez pracy. Z dotychczasowych analiz struktury demograficznej zarówno bezrobotnych, jak i pracujących wynika, że w najgorszej sytuacji znajdują się osoby w przedziałach wiekowych do 25 lat – 509 i 25-34 roku życia – 486.

Czas pokaże, czy 2012 rok będzie bardziej łaskawy dla ludzi poszukujących pracy, niestety skutki kryzysu gospodarczego mają przełożenie na trudną sytuację na rynku pracy również w naszym powiecie.

Źródło: „Analiza rynku pracy” PUP w Kępnie
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama