- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

BLUE CAFÉ na Dniach Kępna

Zespół Blue Café będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kępna. Grupa wystąpi w ramach trasy jubileuszowej na 15-lecie swojego istnienia. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie największych przebojów grupy, takich jak: „Espaniol”, „Do nieba do piekła”, „Noheo” czy „Dada”. Kępiński Ośrodek Kultury, organizator Dni Kępna, koncert Blue Café zaplanował na niedzielny wieczór, a wraz z muzykami na scenie Amfiteatru zaprezentuje się grupa taneczna Misstique

Blue Café to ośmioosobowa grupa profesjonalnych muzyków, z wokalistką o niezwykle interesującej barwie głosu. Zespół, stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala, istnieje od 1998 roku.

Obecnie trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal – instrumenty klawiszowe, gitara, Dominika Gawęda – wokal, Michał Niewiadomski – puzon, Piotr Sławiński – trąbka, Sebastian Kasprowicz – gitara, Paweł Furmaniak – instrumenty klawiszowe, Marcin Markuszewski – gitara basowa, Łukasz Moszczyński – perkusja.

Muzyka Blue Cafe to pop z elementami acid jazzu, soulu, funky i hip-hopu. W 2001 roku Zespół wydał swój pierwszy singiel „Espaniol”, a kolejne – „Łap mnie bejbe” i „I’ll Be Waiting”, przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Roku 2001”. W tym samym roku do sprzedaży trafił debiutancki album „Fanaberia”, osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka „You May Be n Love” stała się ogólnopolskim hitem.

Podczas opolskiego Festiwalu w 2003 roku w koncercie Premier za wykonanie piosenki „Do nieba, do piekła” zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną” .

Wydana w 2003 r. płyta „Demi-sec” już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną”.

Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii. W 2006 r. zespół wydał kolejną płytę pt. „OVOSHO”, która rozpoczęła „nową erę” w działalności grupy. Album ten zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje „Baby, baby” i „My Road”.

W kwietniu 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. „Four Seasons”, a promujące ją utwory „Czas nie będzie czekał” i „Niewiele mam” stały się ogólnopolskimi hitami i przez wiele tygodni nie schodząc z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

W kwietniu 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu – „DADA”, która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel „Buena” osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce.

Kolejnymi singlami z płyty były szalejące na listach przebojów, „Noheo” oraz „Wina”, nastrojowa ballada, do której zespół zrealizował teledysk na piaskach pustyni w Maroko. W październiku płyta „DADA” osiągnęła status Platynowej Płyty. Z tej okazji zespół przygotował dla fanów specjalną niespodziankę – Platynową Edycję Płyty, na której oprócz utworów z pierwszego krążka znalazło się też 7 akustycznych wersji największych przebojów zespołu.

Przebojowy wieczór z Blue Café czeka na nas już w niedzielę 23 czerwca na scenie Amfiteatru od godz. 21.00

Oprac. SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama