- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bluesowe spotkanie po latach

W minioną niedzielę, w Caffe - Club "Gramofon" byliśmy świadkami historycznego wydarzenia w naszym mieście. Na wspólnej scenie spotkali się bowiem muzycy znani z dawnych kępińskich zespołów.

Koncert okazał się międzypokoleniowym spotkaniem miłośników bluesa i nie tylko. Tym bardziej godnym uwagi, że skupił muzyków wywodzących się z Kępna ale od lat tworzących poza granicami kraju. Za ich sprawą w wypełnionej sali „Gramofonu” przez kilka godzin rozbrzmiewały bluesowe standardy .

Inicjatywa pierwszego bluesowego spotkania po latach należała do braci Zaitz. Ideę koncertu podchwycili muzycy z dawnych kępińskich zespołów: „Eljot”, „TNT”, Koko Band”, „Franz Jäger”, „Big Lebowski „ i „Plaster”. We wspólnym muzykowaniu wzięli udział: Jacek Zaitz, Artur Zaitz, Marek Zaitz, Piotr Mamczak, Witold Wołk, Zbigniew Kempa, Marek Niechciał, Krzysztof Kieruzal, Miłosz Szefner, Ryszard Nowak oraz Grzegorz Wilk i Darek Müller. Organizacyjnie przedsięwzięcie wsparł Caffe-Club „Gramofon” i Kępiński Ośrodek Kultury.

Pierwszy po latach jam session, nie będzie jednorazowym projektem - zapowiedział Jacek Zaitz. Wspólne koncerty muzyków mają odbywać się cyklicznie. Tym bardziej, że większość muzyków nadal tworzy i działa w nowych grupach muzycznych.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama