- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: 50 lat w związku małżeńskim

Nie każdemu dane jest przeżyć 50 lat w związku małżeńskim. Małżonkowie, którym życie tego nie poskąpiło i dało możliwość przeżycia ze sobą pół wieku, nagradzani są medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W ten sposób 50. rocznica ślubu staje się, oprócz święta rodzinnego, prywatnego, sprawą wagi państwowej

W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny na wniosek kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznaje odznaczenie państwowe.

Z tej okazji 10 listopada br. Urząd Stanu Cywilnego w Bralinie zorganizował spotkanie, na którym uroczyście wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W 2015 roku jubileusz 50-lecia ślubu obchodziło 10 par małżeńskich z terenu gminy Bralin. W gronie tym znaleźli się państwo: Hilda i Alojzy Chmielarzowie z Działoszy, Maria i Mieczysław Chwalińscy z Bralina, Jadwiga i Ryszard Dirbachowie z Chojęcina-Parceli, Franciszka i Stefan Echaustowie z Nowej Wsi Książęcej, Maria i Bernard Kokotowie z Bralina, Halina i Jan Lenortowie z Nowej Wsi Książęcej, Jadwiga i Marian Mikołowscy z Goli, Danuta i Ignacy Romaniszynowie z z Nowej Wsi Książęcej, Wiktoria i Mieczysław Smagowie z z Nowej Wsi Książęcej oraz Gertruda i Alfons Troskowie z Bralina. Niestety, państwo Kokotowie mimo iż przeżyli wspólnie 50 lat, to pani Maria nie dożyła do gminnych uroczystości Złotych Godów.

Część oficjalna odbyła się w sali sesyjnej urzędu gminy. Uroczystość prowadziła Marzena Urbańska kierownik USC. Jak przed pięćdziesięciu laty jubilaci wysłuchali marszu weselnego Mendelssohna, były życzenia, gratulacje, chwila refleksji nad minionym półwieczem i pamiątkowe zdjęcia. Aktu dekoracji odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta RP dokonał w jego imieniu wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak. Medale stały się oficjalnym przypieczętowaniem ze strony państwa prawdy o trwałości małżeństwa na dobre i złe dni, z radościami i smutkami, obowiązkami i przyjemnościami.

Po części oficjalnej jubilaci udali się do miejscowej restauracji na spotkanie przy kawie. Tam poza strawą dla ciała była również strawa dla ducha. O tę zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie pod opieką nauczycielki Agaty Nowak. Dzieci z klasy II przygotowały niepowtarzalną część artystyczną ze śpiewem, tańcem i okolicznościowym słowem, były życzenia – i słowne, i muzyczne, ręcznie robione upominki dla jubilatów, okolicznościowe dekoracje, a dwójka uczniów wcieliła się w role starszej pani i pana obchodzących jubileusz złotych godów. Jubilaci ze wzruszeniem wysłuchali programu dedykowanego specjalnie dla nich. Także z minikoncertem dla małżonków obchodzących złote gody wystąpił zespół „Ale Babki”.

Taki jubileusz to piękny wzór dla tych wszystkich, którzy dzisiaj decydują się związać węzłem małżeńskim.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama