- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: ARTwarium i ich słuchowisko radiowe

Stowarzyszenie ARTwarium zrealizowało rzadko dzisiaj spotykaną formę teatru słuchowiska radiowego. "Bajka o szczęściu" Izabeli Degórskiej trafi do krajowych rozgłośni radiowych oraz do placówek oświatowych w regionie

Wartym zauważenia jest fakt, iż bajka licząca w sumie osiem postaci została nagrania przez tylko dwie osoby: Izabelę Chwołkę oraz Dianę Krupę – członkinie stowarzyszenia. Projekt będzie promowany m.in.: w Czwórka Polskie Radio (we wrześniu odbędzie się audycja z uczestniczkami projektu podczas audycji kulturalnej na żywo), Radio Łódź, Radio Sud, Radio Ziemi Wieluńskiej, Bralin fm. Trwają ustalenia co do emisji bajki w Polskim Radiu Londyn.

Autorką scenariusza jest Izabela Degórska, autorka  powieści, dramatów scenicznych, scenariuszy do telenoweli "Klan" i reportaży dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych. "Bajka o szczęściu" to tekst, wyróżniony w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, który w ciągu kilku sezonów pojawił się na ośmiu profesjonalnych scenach. Jego realizacje zdobyły szereg nagród. Jest to ciepła, mądra i urocza baśń w klimacie braci Grimm dla dzieci od lat czterech. Bajka mówi o sile przyjaźni, cenniejszej od wszelkich dóbr materialnych, które nie dają szczęścia… Sztuka pokazuje, że gromadzenie przedmiotów nie daje prawdziwego szczęścia, że ważniejsze są uczucia przyjaźni i miłości. Wskazuje, że dopiero gdy się utraci bliskich, można zrozumieć, jak byli dla nas ważni – komentuje jedna z aktorek Izabela Chwołka. Przed młodymi aktorkami stanęło nie lada wyzwanie. Każda z dziewczyn zmieniała czterokrotnie barwę głosu podczas projektu dla potrzeb każdej z postaci. Opracowały one również koncept tła dźwiękowego. Słuchowisko radiowe zrealizowane zostało na podstawie scenariusza teatralnego, a praca odbywała się z młodzieżowym zespołem montażowym. Była to dla nas przygoda sprawdzenia się w niecodziennej formie artystycznej. Wszyscy członkowie zespołu interesują się nowymi mediami, różnorodnymi formami teatralnymi. Musieliśmy połączyć różnorodne środki wyrazu: dialog łączący charakterystyki postaci, elementy fabuły, ukryte sygnały co do scenografii jak i środki dźwiękowe – mówi Dawid Kosakiewicz – koordynator projektu. W skład zespołu wchodzili: reżyser, aktorzy, realizator akustyczny, kompozytor. Emisja projektu bajki będzie miała miejsce od września w rozgłośniach radiowych, promowana będzie w sieci internetowej. Wydane zostaną płyt słuchowiska przekazane następnie przedszkolom i szkołom podstawowych (klasy 0-1) w regionie. Słuchowisko zostało nagrane w mini studiu radiowym BRALIN FM.

Internetowa premiera bajki będzie miała miejsce 6 sierpnia na stronie www.radio.bralin.pl. Słuchowisko radiowe wpisuje się w szerszy plan warsztatów teatralnych, aktorskich, filmowych prowadzonych w niecodziennych formach (m.in. na jesień planowana jest premiera filmu krótkometrażowego stowarzyszenia). Stąd pomysł zajęć promocyjnych w lokalnych szkołach. Będą one miały pośrednio na celu przygotowanie i zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczej działalności artystycznej. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama