- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Backstage muzyczny

Stowarzyszenie ARTwarium w zupełnie nowej formule chce zaoferować młodym muzykom propozycję realizacji ich artystycznych zamiłowań. Odpowiedzią na ich potrzeby ma stać się montaż utworów granych akustycznie oraz próba ukształtowania zespołu muzycznego w ramach warsztatów

Kolejny projekt, tym razem muzyczny, realizowany przez ARTwarium to „Backstage muzyczny”. Wystartuje on od kwietnia br. i składać się będzie z dwóch głównych komponentów. Pierwszy element: realizacja serii nagrywanych koncertów akustycznych – „acoustic scene”, kreowanych przez młodych dla młodych i finalizujący owe przedsięwzięcie festiwal „LOKAL” oraz drugi element: otwarcie katedry muzycznej w ramach której w zmienionej niż dotychczas funkcjonującej formule rozpoczęta zostanie praca z ukształtowaną grupą młodych osób chcących grać w zespole muzycznym. Zajęcia muzyczne będą charakteryzować się niestosowaną dotychczas formułą i zostaną zorganizowane w specjalnej postaci - będzie to próba ukształtowania zespołu muzycznego od samego początku. Poszczególni instruktorzy obejmą opieką merytoryczną wokalistów, gitarzystów, perkusistów, osoby grające na instrumentach klawiszowych itd.

Ogłoszony został nabór solistów oraz zespołów muzycznych chętnych do realizacji serii nagrywanych koncertów akustycznych – „acoustic scene” (komisja konkursowa wytypuje odpowiednie podmioty do dalszej części zadania – pierwszy nabór trwa do 30 kwietnia 2014 r.). Druga część zadania to otwarcie katedry muzycznej – próba pracy w ukształtowanym na potrzeby projektu zespole muzycznym, gdzie nieważny jest stopień zaawansowania muzycznego.

Stowarzyszenie chce dać szansę podzielenia się twórczością tym osobom, zespołom, które są interesujące muzycznie, które być może zostaną odkryte gdzieś w piwnicy, czy małym klubie podczas koncertu dla znajomych i rodziny. Przed każdą próbą nagrania filmowego utworów muzycznych uczestnicy specjalnie utworzonej grupy operatorskiej stworzą wspólnie krótką zajawkę, przedstawiającą solistę czy zespół w sposób niestandardowy w ciekawej formie, której będzie bohaterem. Publiczna projekcja filmu odbywać się będzie w sieci internetowej: na kanale YouTube oraz stronie internetowej stowarzyszenia: www.radio.bralin.pl.

Tytułowy backstage staje że rzeczywistym warsztatem „zakulisowych”, technicznych działań młodych uczestników. Za kulisami i na zapleczu sceny muzycznej będą tworzyć wyreżyserowane przez nich krótkie dzieła filmowe związane z prezentacją muzyczną młodzieży naszego regionu. To również młodzież będzie wcielać się w role, często na pierwszy plan niewidocznych, zakulisowych osób zajmujących się obróbką techniczną, montażem i operatorką filmową. W przyszłości backstage ma stać się trampoliną do podejmowanych w dorosłych życiu działań związanych z realizacją ich pasji. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Bralin w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 9 kwietnia w środę o godz. 18:00 w Świetlicy „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a.

Zapisy na bezpłatne zajęcia można składać w następujący sposób:
e-mail: artwarium@onet.pl
tel. 627811224, 793114877
lub osobiście Urząd Gminy Bralin pok. nr 5.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama