Bralin: Bezpłatne warsztaty - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Bezpłatne warsztaty

Stowarzyszenie ARTwarium w miesiącu marcu br. rozpoczyna realizację nowego projektu pn. „ART – MUSIC – DANCE, czyli taniec na falach BRALIN FM”, który opierać się będzie na dwóch głównych blokach tematycznych: warsztatach tanecznych oraz warsztatach dziennikarsko – medialnych w ramach istniejącego radia internetowego BRALIN FM. Całość zadania zakończy cykliczny festiwal muzyczny LOKAL

Całe zadanie wpisuje się w obecnie trwający rozwój młodzieżowego stowarzyszenia z uwagi na zwiększające się w nim członkostwo osób, które w zdecydowany sposób usiłują rozwijać swoje pasje we wskazanej tematyce. Dzięki realizacji w poprzednim roku przez Gminę Bralin projektu związanego z tańcem, powstała grupa osób, która chcąca mieć istotny wpływ na charakter nowych przedsięwzięć kulturalnych w naszym regionie, od tego czasu aktywnie uczestniczy w życiu stowarzyszenia. Dzięki temu młode osoby dostały szanse realizacji swoich planów i rozwinięcia umiejętności. To młodzi mieszkańcy mają decydujący wpływ na to jak wygląda kształt i poszczególne działania planowane w projekcie. Jest to kolejny przykład na to jak młodzież także w mniejszych miejscowościach może aktywnie i skutecznie budować oddolne inicjatywy w ramach organizacji pozarządowej.

Zadanie będzie realizowane dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację lub wspieranie zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2014 (dofinansowanie 12 000,00 zł) oraz dzięki dofinansowaniu Gminy Bralin na zadania z dziedziny kultury, sztuki, ochrony kultury i dziedzictwa narodowego (został złożony wniosek na kwotę 10 550,00 zł, w tym: 10 000,00 zł dofinansowania oraz 550,00 zł wkładu własnego). ARTwarium jest jedynym przedstawicielem powiatu kępińskiego, który dostał dofinansowanie w ramach ogłoszonego naboru konkursowego Urzędu Marszałkowskiego.

Pomysł realizacji cyklu warsztatów tanecznych w ramach projektu zrodził się z pasji i głębokiego przekonania o potrzebie udostępnienia mieszkańcom regionu kontaktu z tańcem przez duże "T". Młodzi członkowie stowarzyszenia, którzy są inicjatorami owego przedsięwzięcia już obecnie starają się startować w różnorodnych przeglądach i konkursach tanecznych. Warsztatami chcą zarazić kolejne osoby do wspólnej pracy. Warsztaty skierowane będą dla dwóch grup wiekowych: dzieci i młodzieży. Projekt „ART – MUSIC – DANCE, czyli taniec na falach BRALIN FM” potrwa od 17 marca do 30 września br. Główne działania skupiać się będą na rozszerzeniu działalności funkcjonującego radia internetowego BRALIN FM i realizacji warsztatów dziennikarsko – medialnych (m.in. zostanie przeprowadzona nowa forma nie realizowanych od tej pory form reportaży), przeprowadzeniu warsztatów tanecznych w ramach których uczestnicy dostaną szansę wzięcia udziału w intensywnym wyjeździe edukacyjno – szkoleniowym do Warszawy do jednego ze znanych studiów tańca. Finałem projektu będzie organizacja festiwalu muzycznego regionalnych zespołów i solistów – „LOKAL”, znanego i cieszącego się powodzeniem w szczególności wśród młodszej części mieszkańców. Warsztaty taneczne opierają się na następujących stylach: taniec współczesny, jazz, podstawy akrobatyki, podstawy baletu, new age, krump, salsa, bachata, stretching, hip – hop, moder, dancehall.

Nie spodziewaliśmy się, że ubiegłoroczny warsztat tanecznych realizowany przez gminę może przynieść takie efekty, iż tuż po jego zakończeniu zgłaszają się do stowarzyszenia osoby wyrażające chęć zaangażowania się w sugerowane przez nich zadania, które pierwotnie nie były podstawą funkcjonowania naszej organizacji. To, że rozszerzamy na stałe kolejną grupę osób, która działa na zupełnie innej płaszczyźnie tematycznej dodaje tylko wartości i ubogaca obraz ARTwarium – komentuje Dawid Kosakiewicz koordynator projektu.

Spotkanie organizacyjne warsztatów dziennikarsko – medialnych odbędzie się 26 marca w środę o godz. 18:00, z kolei warsztatów tanecznych w dniu 27 marca w czwartek o godz. 18:00 w Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a.

Zapisy na bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży naszego regionu można zgłaszać mailowo na adres: artwarium@onet.pl, telefonicznie: 627811224 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) albo 793114877. Zapisy przyjmowane są również bezpośrednio w Urzędzie Gminy Bralin w pok. nr 5 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30). Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.radio.bralin.pl oraz na fanpage’u na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/Bralinfm.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama