- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Co zaoferują mieszkańcom lokalne stowarzyszenia w tym roku?

  • Zdjęcie: www.bralin.pl
    Zdjęcie: www.bralin.pl

Środki finansowe z budżetu gminy przeznaczone na realizację zadań publicznych w 2013 roku zostały już rozdysponowane

Gmina Bralin ogłosiła dwa konkursy ofert, pierwszy z nich dotyczył obszaru kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego i rozstrzygnięty został na początku marca br., drugi z kolei swym zakresem obejmował wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce 5 kwietnia br. Na ten cel przeznaczono łącznie kwotę 60 tys. zł.

Otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych zawsze cieszą się zainteresowaniem organizacji pozarządowych. Po środki finansowe na wsparcie swoich działań sięga regularnie kilka stowarzyszeń, z konkursu na konkurs konkurencja jest większa.

Co zaoferują mieszkańcom lokalne stowarzyszenia w tym roku? Na jakie działania otrzymały wsparcie finansowe z budżetu gminy?

Na konkurs w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego wpłynęło 7 ofert od pięciu stowarzyszeń. Komisja konkursowa do dofinansowania zaproponowała 4 z najwyżej ocenionych ofert. I tak: stowarzyszenie ARTwarium Bralin na realizację zadania pn. „ART-laboratorium – lokalna inicjatywa kulturalna” otrzymało 8.000 zł. Dotacja ta pozwoli na realizację kilkudziesięciu godzin warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży, działalność młodzieżowej pracowni filmowo-teatralnej, dalszy rozwój radia internetowego, organizację koncertu muzycznego uczestników warsztatu czy wreszcie organizację spotkań z ciekawymi ludźmi z branży dziennikarskiej i muzycznej.

Z kolei Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bralinie na „Organizację zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Gminy Bralin” otrzymała dofinansowanie w kwocie 4.200 zł, które to przeznaczy na wyjazd zorganizowany dla czterdziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży przynależącej do duszpasterstwa w parafii w okolice Warmii i Mazur.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej będzie realizowało dwa zadania. Na pierwsze z nich – „Ze stacji Bralin do stacji kultura – sezon drugi” otrzymało dotację w wysokości 3.400 zł, która pozwoli na organizację trzech wyjazdów do teatru, opery bądź na inne wydarzenia artystyczne dla dorosłych i młodzieży i jednej wycieczki dla dzieci z terenu gminy. Na drugie przedsięwzięcie pn. „Nie siedź w domu – zwiedzaj, poznawaj, zdobywaj” SPZB otrzymało wsparcie w kwocie 4.400 zł. To nowa propozycja dla naszych mieszkańców polegająca na zorganizowaniu trzech jednodniowych wycieczek mających na celu zwiedzanie i poznawanie polskiego dziedzictwa narodowego. Stowarzyszenie zaplanowało następujące tematyczne wyprawy: zamki i pałace Dolnego Śląska; Góra Ślęża i okolice oraz zamki, pałace i gród w Wielkopolsce.

Z kolei na ogłoszony konkurs w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wpłynęły 3 oferty i dwie z nich otrzymały dofinansowanie. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Bralinie otrzymał dofinansowanie w wysokości 6.960 zł, z czego prowadzone będą systematyczne treningi siatkarskie dla dwóch drużyn dziewcząt: ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Bralinie. Szkolenie będzie trwało od maja do grudnia. Klub Sportowy „Sokół” Bralin otrzymał 33.040 zł na szkolenia dwóch drużyn piłki nożnej: seniorów i trampkarza starszego, ich udział w rozgrywkach piłkarskich, działalność klubu sportowego oraz starty zawodników sekcji rowerowej działającej przy klubie w zawodach Bike Maraton i Bike Adventure. Ze względów formalnych dotacji nie otrzymało OSP Mnichowice, które złożyło ofertę na organizację otwartego turnieju tenisa stołowego.

Źródło: www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama