Bralin: Emeryci zwiedzili Trójmiasto - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Emeryci zwiedzili Trójmiasto

8 czerwca w godzinach wieczornych wróciła do Bralina 54-osobowa grupa emerytów i rencistów z siedmiodniowej wycieczki do Trójmiasta. Wyjazd zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie

Uczestnicy zostali zakwaterowani w bardzo gościnnym ośrodku wczasowym „Przystań u Kostka” na Wyspie Sobieszewskiej, z której wyjeżdżali na podbój Gdańska, Gdyni i Sopotu. Zwiedzaniu sprzyjała wspaniała letnia aura. Wielu emerytów widziało te piękne miasta po raz pierwszy, ale była też liczna grupa, która próbowała odświeżyć wspomnienia z pobytu nad morzem sprzed 40 a nawet 50 lat. Niestety, nie wypadły one zbyt pomyślnie, bo Trójmiasto tak się zmieniło, tak wypiękniało, że trudno było znaleźć obrazy zachowane w pamięci. A wielkie bogactwo zabytków architektury, kultury i śladów bardzo bogatej historii miasta i ludzi z nim związanych starała się pokazać przewodniczka, która posiadała nie tylko dużą wiedzę, ale miała też wspaniały dar przekazywania wiadomości.

Uczestnicy wycieczki mieli więc możliwość obejrzeć zabytki Głównego Miasta, w tym m.in.: Drogę Królewską, Bramę Złotą, Ratusz Głównego Miasta, w którym mieści się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Długie Pobrzeże, Żuraw nad Motławą, Bazylikę Mariacką. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiła wystawa „Drogi do Wolności”, ukazująca dzieje rodzącej się w Stoczni Gdańskiej „Solidarności” i jej niezwykłe i tragiczne losy ludzi z nią związanych. W pamięci seniorów z pewnością pozostanie także przepiękny, choć niedokończony bursztynowy ołtarz w Kościele św. Brygidy. Wspaniałą ucztę duchową przeżyli wycieczkowicze w Parku Oliwskim im. Adama Mickiewicza, który otacza Archikatedrę. Koncert organowy był balsamem dla duszy zmęczonych, ale żądnych wrażeń seniorów.

Kolejnym miejscem historycznym było Westerplatte, gdzie zachowane są do dziś ślady bohaterskiej walki polskich żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Pamiątkowe zdjęcia robili sobie wszyscy przed „Darem Pomorza” i „Błyskawicą” zacumowanymi przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Oprócz spotkań z historią, uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć piękne i egzotyczne okazy wodnych stworzeń w Akwarium Gdyńskim, które może się pochwalić niezwykle bogatymi zbiorami różnych gatunków ryb i innych mieszkańców morskich głębin. Zwiedzili też „Mewią Łachę” na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie znajduje się rezerwat przyrody, z wyjątkowymi roślinami ze względu na swoje wartości przyrodnicze i mnóstwem gatunków różnorakiego ptactwa morskiego o randze europejskiej. Ciekawy był również spacer ulicą Bohaterów Monte Casino i na Molo w Sopocie.

Kiedy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń turyści wracali do ośrodka, czekał na nich pyszny obiad. A wieczorem każdego dnia wszyscy spotykali się w stołówce na wspólnym biesiadowaniu i tańcach. Wycieczka do Trójmiasta była zorganizowana po raz pierwszy, ale zadowolenie jej uczestników, z których najmłodsza rencistka miała 38 lat, a najstarszy emeryt 83 świadczy o tym, że był to strzał w dziesiątkę. Nad sprawnym przebiegiem wczasów, bo wszyscy wrócili opaleni, czuwali Jan Leśniarek i Wojciech Kosik, a opiekę nad grupą z ramienia Prezydium Zarządu PZERiI sprawowała Łucja Wieloch.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama