- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Gospodarstwo Głowików w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku

13 marca 2016 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta gala podsumowująca XV edycję konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Gminę Bralin, ale i powiat kępiński reprezentował Hieronim Głowik z miejscowości Nosale

Do konkursu zgłoszone zostały 63 gospodarstwa rolne z całego województwa wielkopolskiego. Wśród nich znalazło się gospodarstwo Eweliny i Hieronima Głowików, zgłoszone przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bralinie i Gminę Bralin. Po wstępnej ocenie i wizytacjach kapituła konkursu wybrała 30 najlepszych. Następnie jury ponownie wizytowało gospodarstwa rolne, by z trzydziestki nominować 20 gospodarstw do nagrody roku. Państwo Ewelina i Hieronim przeszli „dwa sita” konkursowe i znaleźli się wśród dwudziestu nominowanych. Spośród dwudziestu gospodarstw rolnych dziesięć z nich zostaje laureatami konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Kto zostanie laureatem, ogłoszone zostaje dopiero podczas gali. A ta odbyła się w niedzielę, 13 marca.

Organizatorem Konkursu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Jego celem jest promocja wielkopolskiego rolnictwa i uhonorowanie najbardziej przedsiębiorczych producentów rolnych, których gospodarstwa wyróżniają się nowoczesnością, dobrą organizacją pracy, dbałością o środowisko naturalne i wysoką estetyką, wytwarzających produkty konkurencyjne dla tych pochodzących z importu.

Wyboru najlepszych wielkopolskich gospodarzy dokonała powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła pod przewodnictwem prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka – Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zwieńczeniem gali był koncert Eleni z zespołem.

Ewelina i Hieronim Głowikowie z Nosali gospodarują na ok. 300 hektarach ziemi, z czego 130 ha stanowi własność. Ich gospodarstwo nastawione było na produkcję trzody chlewnej w cyklu zamkniętym, a od tego roku zmieniono produkcję na cykl otwarty. Rocznie chlewnię opuszcza ok. 800 sztuk tucznika. Pan Hieronim przejął gospodarstwo po rodzicach, powiększając je dziesięciokrotnie. Dziś gospodaruje nowoczesnym parkiem maszynowym, który zmodernizowany został również dzięki pozyskiwanym środkom unijnym. Jest laureatem konkursu gminnego „Najbardziej zadbana zagroda wiejska” oraz konkursu powiatowego „Bezpieczna zagroda”, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Gratulujemy państwu Ewelinie i Hieronimowi Głowikom, a także ich synom: Erykowi i Szymonowi, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem wspierają rodziców w codziennej pracy rolniczej. Życzymy pomyślności i dalszych sukcesów.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama