Bralin: Iza Kuna i jej warsztaty aktorskie - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Iza Kuna i jej warsztaty aktorskie

Filmowa grupa młodzieżowa nabiera rozpędu! 30 lipca znana z wielu ról filmowych i serialowych aktorka poprowadziła w Bralinie zajęcia dla młodzieży z czterech ośrodków kultury: Wieruszowa, Bralina, Wielunia i Ostrzeszowa. Wszystko odbyło się w ramach projektu "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych"

Podczas dziewięciogodzinnych zajęć zwracano uwagę na takie aspekty pracy aktorskiej jak wzajemne wyczucie na scenie, zgranie zespołu, zaufanie. Różnorodne ćwiczenia dotyczyły m.in. rozwijania kreatywności uczestników, szukania abstrakcyjnych i nowoczesnych form spektaklu, technik zapamiętywania tekstów, budowania pomysłów filmowych. Izabela Kuna będzie również członkiem jury podczas Gali Przeglądów Filmów Krótkometrażowych - Youth 4 Film, która odbędzie się 22 października w Kinie Słońce w Wieruszowie. Dodatkowe zajęcia aktorskie ze znaną aktorką w ramach działań związanych z produkcją filmów krótkometrażowych służyły pobudzeniu twórczej aktywności i budowaniu zgrania w młodzieżowych zespołach filmowych. Była to również nieoceniona możliwość rozwoju posiadanego warsztatu i wiedzy filmowej, reżyserskiej i aktorskiej. "Warsztaty z Izą Kuną były dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Praca z panią Izą przebiegała profesjonalnie, zajęcia były utrzymane w dyscyplinie, ale zarazem w bardzo miłej atmosferze. Poznałam wiele zadań na koncentracje, która bardzo przydaje się w pracy w teatrze i w filmie. Pani Iza podkreślała, że praca przy filmie jest pracą zespołową i wymaga od każdej z osób maksymalnego skupienia i chęci do współpracy, dzięki warsztatom z pewnością każdy mógł otworzyć się na drugiego człowieka. Była to też cenna lekcja nauki słuchania. Oprócz tego, że wynieśliśmy wiele z warsztatów to przede wszystkim świetnie się bawiliśmy" - mówi Martyna uczestniczka warsztatu.

Młodzież dowidziała się jak nadawać realny kształt swoim pomysłom. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć pozwolą w przyszłości na stworzenie produkcji filmu co już teraz podkreślają uczestnicy. Uczestnicy spotkania musieli przygotować etiudę teatralną na potrzeby pracy warsztatowej, pod czujnym okiem wymagającej aktorki, którą zapytaliśmy od czego młodzi adepci aktorstwa powinni zacząć: "Na przykład od takich warsztatów, przede wszystkim także od czytania, chodzenia do kina, oglądania różnych rzeczy. Robić rzeczy, które rozwijają wyobraźnię. Jeżeli ktoś chce zostać aktorem, do oczywiście musi próbować zdawać do szkół teatralnych. Mamy w Polsce kilka bardzo dobrych szkół teatralnych. Ja kończyłam akurat Szkołę Filmową w Łodzi, a teraz uczę tam na wydziale aktorskim" - komentowała Izabela Kuna. Paradoksalnie działający w pojedynkę, początkujący filmowcy robiąc mały projekt filmowy będą musieli znać podstawy dramaturgii, reżyserii, operatorki, dźwięku i montażu. Nigdy później taka wszechstronność może nie być wymagana. Nieoczekiwanie aktorka zaprosiła grupę projektową na jej premierową sztukę teatralną, którą planowana jest na jesień br. w Warszawie. Jedna z młodych uczestniczek warsztatu została w sposób szczególny zauważona przez aktorkę, być może w niedalekiej przyszłości zaowocuje to wzajemną współpracą i pomocą rozwoju jej aktorskich umiejętności... "Warsztaty będę wspominać przez długi czas... Cały dzień ciężkiej pracy i tym samym wspaniałej zabawy traktuję jako cenne doświadczenie, gdyż nie każdy ma to szczęście współpracy z tak inspirującymi ludźmi. Pani Izabela to ciepła i pełna pozytywnej energii kobieta; choć podopieczni mogli odczuć zdyscyplinowanie i konieczność stosowania panujących zasad, wynika to wyłącznie z profesjonalizmu i doskonałego warsztatu naszej mentorki. Cieszę się, że moja okolica oferuje młodym ludziom takie szanse na rozwój i spełnianie marzeń" - relacjonuje Monika uczestniczka projektu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama