- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Oszukiwał firmy telekomunikacyjne

Kępińscy policjanci zakończyli kilkumiesięczne dochodzenie w sprawie serii oszustw dokonywanych przez 35 - letniego mieszkańca gm. Bralin na szkodę sieci telefonicznych. 35-latek zamawiał u konsultantów znanych sieci telefonii komórkowej oferty telekomunikacyjne wraz z telefonami i laptopami a następnie nie płacił za otrzymywane rachunki. W sumie straty wyniosły około 48 000 zł

W grudniu minionego roku policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Kępnie podczas wykonywania czynności służbowych uzyskali informację, że 35-letni mieszkaniec gm. Bralin dokonał oszustwa na szkodę sieci telefonii komórkowych. 35-latek zamówił u konsultanta promocyjną ofertę wraz z telefonem, nie mając w ogóle zamiaru zapłaty rachunków.

Wszczęte w tej sprawie dochodzenie pozwoliło policjantom ustalić, że 35-latek aż 5 razy oszukał w ten sposób operatora sieci komórkowej. Następnie 35-latek przestał zamawiać oferty telefoniczne na swoje nazwisko, a zaczął posługiwać się fałszywymi danymi osobowymi, w tym najczęściej nazwiskami członków rodziny i znajomych. Zamawiane oferty telefoniczne odbierał u kuriera podrabiając podpisy. Odbierał telefony i laptopy, które akurat były oferowane w promocji, a następnie nie regulował należności za otrzymywane faktury. Otrzymywany towar niezwłocznie sprzedawał.

W sumie w okresie między stycznie 2013 roku a grudniem 2013 roku 35-latek aż 26 razy oszukał znane sieci telefonii komórkowej, a łączna wartość szkód sięgnęła 48 000 zł.

W minionych dniach 35-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz fałszerstwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama