- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Pozytywne granie

Sześciogodzinny maraton muzyczny zafundowały regionalne zespoły publiczności zgromadzonej w sali bralińskiego kina. W sobotnie popołudnie i wieczór miała miejsce czwarta odsłona imprezy muzycznej organizowanej przez młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium. A na tym w czerwcu się nie kończy…

Dzięki współpracy stowarzyszenia z Gminą Bralin po raz kolejny udało się zorganizować to muzyczne wydarzenie w kinie w Bralinie. Trzy wrocławskiej ekipy muzyczne: A.P.A.M.A.U., WaterMelon, Adepci Miejskiego Flow, oprócz tego SoFresh, Garbate Lemury oraz dwóch solistów – songwriterów Miłosz Szefner, ValdeMar Walczak w niecodziennym zestawieniu muzycznym - taki skład można było podziwiać na czwartym „lokalu”.

Gościem specjalnym festiwalu były dwa wrocławskie zespoły. Pierwszym był Water Melon z utalentowaną wokalistką z wrocławskiej szkoły jazzowej Lonią Maryniak: Po raz drugi mamy przyjemność zagrać na tym wydarzeniu muzycznym i po raz drugi czujemy i bawimy się tutaj bardzo dobrze. Z racji tego, że to właśnie na lokalu pokazaliśmy się pierwszy raz szerokiej publiczności już zawsze z sentymentem i miłymi wspomnieniami wracamy na tą imprezę – komentuje młoda wokalistka. Oprócz tego trzy kobiety przy gitarach i trąbce oraz świetne uzupełnienie keyboardu to musiało zaowocować wyjątkowymi aranżacjami i klimatem wytworzonym przez ten niecodzienny muzyczny projekt.

Drugim gościem specjalnym było A.P.A.M.A.U. To wrocławski zespół, który powstał w 2010 r. Panowie w nim grający są wierni swoim mocno rockowym ideałom. Do tej pory zagrali ponad 50 koncertów, podczas których supportowali m.in. Comę, Luxtorpedę, The Toobes i Farben Lehre, a także zgarnęli sporo nagród na rozmaitych przeglądach. Ich utwór Somehow koił uszy milionów słuchaczy w całej Polsce, za sprawą premiery na antenie radiowej Trójki.

Adepci Miejskiego Flow to kolejna ekipa z Wrocławia, która na potrzeby wydarzenia zorganizowała muzyczny eksperyment dla publiczności łącząc specjalnie na tą okazje swoje rapowe brzmienie z rockową nutką z udziałem bralińskich młodych muzyków: Andrzeja Kosakiewicza (perkusja) oraz Marka Lemanika (gitara basowa), co było dla dużej części miłym zaskoczeniem. W skład Adeptów wchodzą trzy osoby - Arek, B.D.L i Leszczu. Na podziemnej scenie działają od 2010 r.

Nie zabrakło oczywiście dwóch kapel bez których nie ma tego wydarzenia. Mowa o SoFresh oraz Garbatych Lemurach. To te dwa zespoły ARTwarium wspiera przy wydaniu ich pierwszych utworów, zarówno „epki” jak i całej płyty muzycznej. Członkowie zespołu jednocześnie często członkowie stowarzyszenia, albo osoby mocno wspierające organizację systematycznie rozszerzają coraz to bardziej ciekawe pomysły muzyczne – np. niedługo zaczną organizować wraz z montażem filmy z koncertów akustycznych lokalnych twórców. Koncert garbatych to tym razem niecodzienna i starannie przygotowana oprawa kostiumowa – zimowe czapki, kolorowe skarpetki, kapcie – to tylko i wyłącznie ich jedyny w swoim rodzaju styl, styl który przekłada się na muzykę. W sobotę można było usłyszeć ich stare dobre autorskie kawałki oraz kilka nowych ciekawych projektów. SoFreshe z kolei na tej odsłonie lokalu dali pokaz ich niebywałych umiejętności, zarażając tak pozytywnie widownie, która często na stojąco śledziła i bawiła się ich występem. Ich koncert zakończył akustyczny występ wokalisty Michaela Bőhma, na co z pewnością czekały fanki.

Na zakończenie zobaczyć było można dwóch songwriterów Val de Mar Walczaka oraz Miłosza Szefnera, a tuż po nich nastąpił finał imprezy w ramach którego ukazał się nowy muzyczny miszmasz utrzymany w klimacie funky z udziałem utalentowanych kępińskich muzyków: wspomnianych wcześniej songwriterów oraz Mariusza Pacyny, Patryka Pawlaka oraz Patryka Hanke.

Całość imprezy poprowadził Andrzej Kosakiewicz oraz Paweł „Jogurt” Jański, a muzycznie zespoły nagłaśniała firma Chwalisz Audio. Cieszy fakt, że coraz więcej zespołów z dużych ośrodków kultury takich jak np. Wrocław nawiązuje z nami współpracę. Oprócz tradycyjnego cyklicznego koncertu, stowarzyszenie przygotowało ciekawą propozycję z wykorzystaniem nowych mediów. Otóż zrealizujemy koncert live w internecie - LOKALweb, będący kontynuacją i zakończeniem tej edycji całego muzycznego wydarzenia – mówi Dawid Kosakiewicz organizator przedsięwzięcia. W wydarzeniu wystąpią bralińsko – kępiński SoFresh oraz wrocławski A.P.A.M.A.U. Koncert zostanie zrealizowany 22 czerwca w niedzielę o godz. 17:00. Utworzony zostanie webcast w systemie oraz powstanie player do wklejenia na stronie www.radio.bralin.pl. Streaming będzie mógł być zrealizowany dzięki udostępnieniu zewnętrznego serwera i infrastruktury na czas transmisji, oprócz tego całość koncertu zostanie zarejestrowana i udostępniona w sieci. Całość imprezy poprowadzą młodzi redaktorzy BRALIN FM. Wystarczy wygodnie usiąść w niedzielne popołudnie przy komputerze albo ekranie telewizora i delektować się rockowymi nutami.

LOKAL IV jest częścią projektu „ART – MUSIC – DANCE, czyli taniec na falach BRALIN FM” i jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama