Bralin: Prace na ukończeniu - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Prace na ukończeniu

W lipcu zostanie przekazany do użytkowania nowo budowany odcinek ulic w Bralinie: część ulicy Rzemieślniczej wraz z prostopadłym do niej łącznikiem do drogi wojewódzkiej. Wykonawcą robót budowlanych wyłonionym w przetargu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. w Ostrzeszowie

Zawarta umowa opiewa na kwotę 243 tys. zł netto, co po doliczeniu podatku VAT daje niemal 300 tys. zł brutto.

W ostatnich dniach wykonano dwie warstwy nawierzchni bitumicznej, a obecnie przystąpiono do układania nawierzchni chodników. Konstrukcja drogi została zaprojektowana w sposób dostosowany do warunków gruntowych oraz obciążenia ciężkimi pojazdami. Szczególnie na łączniku do drogi wojewódzkiej, gdzie manewrują pojazdy ciężarowe korzystające z usług serwisu ogumienia. Kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji w Urzędzie Gminy Bralin – Artur Wójcik podkreśla, że na każdym etapie budowy wykonane są wszystkie pomiary kontrolne, badania i sprawdzenia określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Przed układaniem masy bitumicznej warstwy podbudowy zostały poddane m.in. badaniom zagęszczenia za pomocą aparatu VSS (na zdjęciu). Badania te wykonywało laboratorium drogowe z konkurencyjnej firmy Eurovia. W ramach inwestycji wykonano elementy kanalizacji deszczowej odwadniającej nawierzchnię drogi. Z przyczyn niezależnych od Urzędu Gminy Bralin miejsce włączenia nowo wykonanego odcinka do drogi wojewódzkiej zostanie utwardzone i wykończone w nieco późniejszym terminie.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama