- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Sportowa przestrzeń dla młodzieży

Na boisku sportowym LKS „Sokół” Bralin została zakończona budowa skateparku. Całość inwestycji została realizowana w ramach projektu: „Przestrzeń ekstremalna – młodzi skate’ owcy”. Cześć środków finansowych pochodziła z dofinansowania Unii Europejskiej

Gmina Bralin po raz kolejny daje młodzieży możliwość spędzania wolnego czasu w nieszablonowy sposób. Miłośnicy wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy BMXie od niedawna mogą odpuścić lokalnym ławkom i przystankom. Od pierwszego sierpnia czynny jest profesjonalny skatepark, który utworzono tuż przy stadionie „Sokoła” Bralin.

Pierwszy etap polegał na przygotowaniu odpowiedniej nawierzchni z kostki betonowej, którą wykonał Zakład Wielobranżowy Produkcyjno – Usługowo – Handlowy „Bruk” Piotr Skiba z Kępna w kwocie: 34 935,90 zł. Jest to specjalna kostka bezfazowa na powierzchni 30m x12m.

Same elementy na skatepark zostały zmontowane i wyposażone przez firmę Techramps Piotr Nowak z Krakowa. Na obiekt składa się pięć części: bank ramp, grindbox, quarter pipe, ławka i prosta poręcz. Koszt drugiego etapu to suma 62 107,62 zł.

Aby korzystać z bralińskiego skateparku, trzeba po prostu posiadać deskorolkę bądź rower BMX i sportowe zacięcie. Obiekt jest otwarty, można korzystać z niego od rana do wieczora. Jest bezpłatny, wystarczy tylko dostosować się do regulaminu użytkowania, który znajduje się przy obiekcie. Tego, czy użytkownicy skateparku faktycznie dostosowywać się będą do zasad, doglądać będzie od września monitoring, który będzie instalowany w ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej. W tym samym miesiącu odbędzie się oficjalna impreza otwarcia, której towarzyszyć będą występy artystów kojarzących się z skatowską subkulturą, pojawić ma się też prowizoryczna ściana przeznaczona na graffiti.

Skateboarding jest sportem. Po prostu innym, ale to również sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek. A skatepark jest specjalnym miejscem, gdzie można pojeździć i spotkać ludzi dzielących podobną pasję. Skatepark jest miejscem dla młodzieży. Musiał więc być odpowiednio zaprojektowany, aby spełniał oczekiwania jeżdżących. Konsultacje z młodzieżą na etapie projektowania były bardzo ważne, ponieważ deskorolkarze preferują nieco inne elementy niż rowerzyści. Przyszli użytkownicy wiedzieli najlepiej, jakie przeszkody chcieliby w skateparku i która dyscyplina przeważa. Równie ważne było rozmieszczenie elementów na placu. Z jednej strony zapewniony musiał być płynny przejazd między elementami, z drugiej należało zachować strefy bezpieczeństwa. W ten sposób młodzi ludzie mogą się w miarę bezpiecznie wyszaleć, wyładować energię, a jednocześnie doskonalić swoje umiejętności. Sprzęt planowany do montażu na terenie obiektu jest produkowany w systemie modułowym, co jest jego zaletą, ponieważ będzie można uzupełniać, w miarę posiadanych środków, wyposażenie skateparku. Teren zostanie tak urządzony, aby zadowoleni byli wszyscy, którzy z niego korzystają, czyli rowerzyści, zarówno BMX-owcy, których jest najwięcej, jak i deskorolkarze i łyżworolkarze.

materiał przygotował: Dawid Kosakiewicz
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama