- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Strażackie świętowanie

  • zdjęcie: www.bralin.pl
    zdjęcie: www.bralin.pl
  • zdjęcie: www.bralin.pl
    zdjęcie: www.bralin.pl
4 maja kościół katolicki wspomina świętego Floriana. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W niedzielę, 5 maja br. wspólnie Dzień Strażaka obchodzili druhowie wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Bralin

Początek maja w tradycji polskiej obfituje w szereg świąt. Jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, który przypada 4 maja, kiedy to kościół katolicki wspomina świętego Floriana. Ten święty patronuje wykonawcom zawodów wiążących się z ogniem: strażakom, hutnikom, kominiarzom, a nawet garncarzom i piekarzom. Dzień Strażaka w Polsce od 2003 roku obchodzony jest jako święto zawodowe, które ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

W niedzielę, 5 maja br. wspólnie Dzień Strażaka obchodzili druhowie wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Bralin. Najpierw spotkali się w sanktuarium na Pólku na wspólnej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Dariusza Smolnika i ks. Piotra Staszaka, gdzie modlili się w intencji zmarłych i żywych członków OSP. Po południu druhowie i zaproszeni goście udali się do Mnichowic, gdzie w sali Domu Ludowego świętowali Dzień Strażaka. W tej części uczestniczyły dziesięcioosobowe delegacje poszczególnych OSP. Z okolicznymi wystąpieniami i życzeniami do zgromadzonych strażaków głos zabrali: wójt gminy Roman Wojtysiak, Marek Fras prezes Zarządu Gminnego OSP RP i zastępca prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP Stanisław Baliński. W uroczystościach uczestniczyli ponadto: wicestarosta Ryszard Dachowski, sekretarz gminy Zbigniew Łatka i komendant Gminny OSP Roman Dębski. Po części oficjalnej z programem artystycznym wystąpiła aktywna ostatnio młodzież z miejscowego OSP, która zaprezentowała się ze śpiewem i kabaretami. Młodych druhów i miejmy nadzieję przyszłych ochotników aktywizują Klaudia Lepka i Karol Mąka.

Gminne świętowanie Florianek zostało dobrze odebrane w środowisku, a jego inicjatorzy chcą, by impreza wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama